Strona główna • Mistrzostwa Świata Juniorów

MŚJ w Oberwiesenthal: Kramer ze złotym medalem, Rajda ósma

Marita Kramer została mistrzynią świata juniorek. Reprezentantka Austrii wygrała czwartkowe zawody na skoczni w Oberwiesenthal (HS105) dzięki skokom na odległość 99 m oraz 101 m. Srebro wywalczyła Norweżka Thea Minyan Bjoerseth, a brąz Włoszka Lara Malsiner. Kinga Rajda ukończyła zawody na ósmej pozycji. W finale wystąpiły łącznie trzy Polki.

Po pierwszerj serii prowadziła Marita Kramer. Austriaczka poszybowała na 99 metr i wyprzedzała o 1,9 punktu Norweżkę Theę Minyan Bjoerseth (103 m). Trzecie miejsce zajmowała Katra Komar (94 m), przed Larą Malsiner (93,5 m), Seliną Freitag (90 m) oraz Julią Muehlbacher (98 m).

Na kolejnych pozycjach uplasowały się Lisa Eder (88,5 m), Stepanka Ptackova (93,5 m) oraz Astrid Norstedt (96 m). Czołową dziesiątkę zamykała Jerneja Repinc Zupancic (94,5 m).

Do finału awansowały trzy reprezentantki Polski. Czternasta na półmetku była Kinga Rajda (83,5 m), dwudziesta ósma Nicole Konderla (82 m), a dwudziesta dziewiąta Anna Twardosz (81,5 m).

Wiktoria Przybyła z wynikiem 60 metrów zakończyła konkurs na pięćdziesiątej czwartej pozycji.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 14. i 12. belki startowej.

W finale Marita Kramer przypieczętowała zwycięstwo lotem na 101 metr. Austriaczka pokonała o 25,4 punktu Theę Minyan Bjoerseth (90 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Lara Malsiner (101 m), która wyprzedziła Lisę Eder (97 m) oraz Katrę Komar (90 m).

Na szóstej pozycji rywalizację zakończyła Selina Freitag (91,5 m), a na siódmej - Lidija Jakowlewa (104,5 m). Kinga Rajda w finałowej próbie wylądowała na 100 metrze i uzyskała awans na ósmą lokatę, przed Irmę Machinię (101,5 m) oraz Jerneję Brecl (104 m).

Anna Twardosz z wynikiem 86,5 metra sklasyfikowana została na dwudziestej piątej pozycji. Dwudziesta dziewiąta była Nicole Konderla (78 m).

Serię finałową przeprowadzono z 14. i 12. platformy.

Jeszcze dziś w Oberwiesenthal rozegrany zostanie konkurs indywidualny mężczyzn. O 18:00 rozpocznie się seria próbna przed zaplanowanymi na 19:00 zawodami.