Strona główna • Mistrzostwa Świata Juniorów

MŚJ w Oberwiesenthal: Austriaczki ze złotem, Polki siódme

Reprezentacja Austrii wywalczyła złoty medal w konkursie drużynowym pań na Mistrzostwach Świata Juniorów Oberwiesenthal 2020. Srebro wywalczyły Słowenki, a brąz - Niemki. Polki zajęły siódmą lokatę.

Austriaczki były uznawane za faworytki i nie zawiodły oczekiwań. Prowadziły już po pierwszej serii, a ostatecznie triumfowały z przewagą 60,2 punktu nad drugą Słowenią. Brązowe medale wywalczyły Niemki.

Na kolejnych pozycjach uplasowały się ekipy Rosji, Norwegii oraz Włoch.

Reprezentantki Polski w składzie Kinga Rajda (95 m i 90 m), Nicole Konderla (75,5 m i 81,5 m), Kamila Karpiel (85 m i 89 m) oraz Anna Twardosz (82 m i 86,5 m) ukończyły zawody na siódmej pozycji, przed drużyną Japonii.

Do finału nie zdołały awansować ekipy Czech oraz Stanów Zjednoczonych.

W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej zawodów najlepsza okazała się Marita Kramer (96 m i 102,5 m) przed Katrą Komar (100 m i 95 m) oraz Lisą Eder (97,5 m i 98,5 m). Piąta była Kinga Rajda, dwudziesta Kamila Karpiel, dwudziesta piąta Anna Twardosz, zaś trzydziesta - Nicole Konderla.

O 18:00 rozpocznie się seria próbna przed zaplanowanym na 19:00 konkursem drużynowym mężczyzn.