Strona główna • Mistrzostwa Świata Juniorów

MŚJ w Oberwiesenthal: Austria wygrywa mikst, Polska siódma

Reprezentacja Austrii triumfowała w konkursie drużyn mieszanych na Mistrzostwach Świata Juniorów Oberwiesenthal 2020. Drugie miejsce zajęła Norwegia, a trzecie - Słowenia. Polski zespół zakończył zawody na siódmej pozycji.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdowała się Norwegia, która wyprzedzałą różnicą 22 punktów drugą Austrię. Trzecie miejsce zajmował zespół słoweński, a tuż za nimi plasowały się Rosja oraz Francja.

Reprezentacja Polski w składzie: Kamila Karpiel (82,5 m), Adam Niżnik (83 m), Kinga Rajda (95,5 m) oraz Tomasz Pilch (98,5 m) zajmował na półmetku rywalizacji szóstą lokatę, przed Niemcami oraz Włochami.

Już na pierwszej serii konkursowej rywalizację zakończyły reprezentacje Japonii, Czech, Stanów Zjednoczonych, Finlandii, Rumunii, Chin oraz Ukrainy.

Po zaciętej rywalizacji, tytuł mistrzów świata juniorów w mikście przypadł ostatecznie Austrii, która o 1,6 punktu pokonała Norwegię. Brązowy medal pewnie wywalczyła reprezentacja Słowenii. Tuż za podium znaleźli się Niemcy, Rosja oraz Francja.

Po finałowych skokach Kamili Karpiel (81 m), Adama Niżnika (97,5 m), Kingi Rajdy (90 m) oraz Tomasza Pilcha (99,5 m), reprezentacja Polski zakończyła konkurs na siódmym miejscu, ze stratą 7,4 punktu do piątej Francji. Czołową ósemkę zamknęła drużyna Włoch.

W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej konkursu, najlepszy okazał się Jan Bombek (108 m i 108 m) przed Sanderem Vossanem Eriksenem (100,5 m i 103,5 m) oraz Peterem Resingerem (103,5 m i 103 m). Wśród pań czołowe lokaty zajęły Thea Minyan Bjoerseth (96 m i 97,5 m), Marita Kramer (97,5 m i 98,5 m) oraz Lara Malsiner (99,5 m i 95 m).

Kolejne mistrzostwa świata juniorów mają zostać rozegrane w 2021 roku w Zakopanem.