Strona główna • Letnie Grand Prix

LGP Pań we Frensztacie: Pewny triumf Kriznar, Rajda szósta

Nika Kriznar została zwyciężczynią Letniego Grand Prix pań na skoczni we Frensztacie (HS106). Reprezentantka Słowenii wygrała dzięki skokom na odległość 97,5 m oraz 97 m. Podium skompletowały Marita Kramer oraz Ema Klinec. Szóste miejsce zajęła Kinga Rajda (95,5 m i 89 m).

W pierwszej serii Nika Kriznar odskoczyła swoim rywalkom. Lot na odległość 97,5 metra pozwolił jej wyprzedzić drugą Jerneję Brecl (95 m) o 9,2 punktu. Trzecią lokatę zajmowała Marita Kramer (95 m).

Z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Kinga Rajda. Reprezentantka Polski uzyskała w swojej próbie 95,5 metra i na półmetku rywalizacji była czwarta, ze stratą 0,1 punktu do miejsca na podium.

Na kolejnych pozycjach uplasowały się Słowenki - Spela Rogelj (92 m), Ema Klinec (90,5 m) i Katra Komar (91 m). Ósma była Karolina Indrackova (90 m), dziewiąta Josephine Pagnier (88,5 m), a dziesiąta - Julia Clair (86,5 m).

Kamila Karpiel wylądowała na 74 metrze i zajmowała dziewiętnastą pozycję. Dwudziesta pierwsza była Joanna Szwab (74 m), dwudziesta piąta Wiktoria Przybyła (68 m), a dwudziesta szósta - Nicole Konderla (65,5 m).

W finale Nika Kriznar przypieczętowała swój triumf lotem na 97 metr. Słowenka pokonała o 30,7 punktu Maritę Kramer (93 m) oraz o 32,5 pkt. Emę Klinec (89,5 m). Tuż za podium uplasowały się Julia Clair (98,5 m) i Josephine Pagnier (95,5 m).

Kinga Rajda w rundzie finałowej uzyskała rezultat 89 metrów i zakończyła rywalizację na szóstej pozycji. To najwyższe miejsce w historii uzyskane przez reprezentantkę Polski w zawodach Letniego Grand Prix. Mistrzyni Polski wyprzedziła Spelę Rogelj (86 m), Jerneję Brecl (83 m), Katrę Komar (82,5 m) oraz Karolinę Indrackovą (79,5 m).

Na dziewiętnastej lokacie sklasyfikowana została Kamila Karpiel (74 m). Dwudziesta pierwsza była Joanna Szwab (74,5 m), dwudziesta piąta Wiktoria Przybyła (71,5 m), zaś dwudziesta siódma - Nicole Konderla (59 m).

Cały sobotni konkurs rozegrano w całości z 17. belki startowej.

Na chwilę obecną dzisiejsza rywalizacja we Frensztacie była jedynym konkursem w ramach tegorocznej edycji Letniego Grand Prix. Jeżeli Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) nie ogłosi dodatkowych zawodów, to następnym razem najlepsze skoczkinie świata zmierzą się już na inaugurację Pucharu Świata 2020/2021 w Lillehammer (5-6 grudnia).