Maciej Kot wystartuje w Turnieju Czterech Skoczni

Reprezentacja Polski po Bożym Narodzeniu uda się na 69. Turniej Czterech Skoczni w siedmioosobowym składzie. Stanie się tak za sprawą Macieja Kota, który podczas Pucharu Kontynentalnego w Ruce wywalczył dodatkowe miejsce startowe.

Polski Związek Narciarski (PZN) informuje, że to właśnie drużynowy mistrz świata z 2017 roku zajmie siódme miejsce startowe w naszym zespole. Pozostałe sześć przypadnie skoczkom, którzy w ten weekend mierzą się ze światową czołówką w szwajcarskim Engelbergu.

Maciej Kot, który w Ruce trzykrotnie uplasował się w czołowej "10", zapewnił Polsce dodatkowe miejsce startowe obok Austrii oraz Finlandii. Punkt mniej od Kota w trzech konkursach na Rukatunturi zdobył Jakub Wolny, natomiast trener Michal Doležal zdecydował, iż to właśnie zakopiańczyk dołączy do Biało-Czerwonych podczas jednej z najważniejszych imprez bieżącego sezonu.

69. Turniej Czterech Skoczni rozpocznie się już 28 grudnia od kwalifikacji w Oberstdorfie. Wielki finał - jak co roku - nastąpi w Święto Trzech Króli (6 stycznia) w Bischofshofen. W sezonie 2019/20 równych sobie nie miał Dawid Kubacki, który na niemieckich i austriackich arenach wywalczył Złotego Orła.