Strona główna • Polskie Skoki Narciarskie

MP Pań w Wiśle: Kamila Karpiel ze złotem, groźny upadek Kingi Rajdy

Kamila Karpiel wywalczyła historyczny tytuł pierwszej mistrzyni Polski w skokach narciarskich na dużej skoczni, w zawodach rozgrywanych w Wiśle (HS134). Zawodniczka AZS Zakopane z wynikiem 113 metrów pokonała sklasyfikowane ex aequo Joannę Szwab i Kingę Rajdę, która zaliczyła groźny upadek w przerwanej serii finałowej.

W pierwszej serii konkursowej najdalej poszybowała Kamila Karpiel, która wylądowała na 113 metrze. Liderka wyprzedzała o 7,9 punktu sklasyfikowane ex aequo Kingę Rajdę (110 m) oraz Joannę Szwab (110 m). Czwarta była Anna Twardosz (102,5 m), piąta Nicole Konderla (98,5 m), a szósta Wiktoria Przybyła (95,5 m).

Rundę rozegrano w całości z 23. belki startowej.

W finale groźny upadek zaliczyła Kinga Rajda. Liderka reprezentacji Polski spadła na 74 metr i zjechała na dół zeskoku. Zawodniczką zajęły się służby medyczne, które wyprowadziły ją na noszach ze skoczni.

Upadek Kingi Rajdy doprowadził do odwołania serii finałowej przed ostatnim skokiem Kamili Karpiel, która tym samym wywalczyła pierwszy w historii tytuł mistrzyni Polski w skokach narciarskich na dużej skoczni. Srebrne medale zdobyły Joanna Szwab oraz Kinga Rajda, która obchodzi dziś dwudzieste urodziny.