FC Pań w Szczyrku: Vetrih wygrywa, Twardosz piąta. Kadra Polski na PŚ w Ljubnie

Nika Vetrih została zwyciężczynią środowego konkursu FIS Cup pań na skoczni Skalite (HS104) w Szczyrku. Reprezentantka Słowenii triumfowała dzięki próbom na odległość 96 m oraz 101,5 m. Drugie miejsce zajęła Czeszka Klara Ulrichova, a trzecie Słowenka Jerneja Repinc Zupancic. Najlepsza z Polek, Anna Twardosz została sklasyfikowana na piątej pozycji.

Po pierwszej serii liderką zawodów była Karolina Indrackova. Zwyciężczyni wtorkowego konkursu w Szczyrku poszybowała na 100 metr i wyprzedzała o 5,2 punktu Klarę Ulrichovą (95 m). Trzecia była Nika Vetrih (96 m), a czwarta Jerneja Repinc Zupancic (93,5 m), Na piątym miejscu znajdowała się najwyżej sklasyfikowana z Polek, Anna Twardosz (92 m), a tuż za nią sklasyfikowana była Sahra Schuller (88 m).

Kamila Karpiel poszybowała na odległość 97,5 metra, ale podparła swoją próbę, w efekcie zajmując ósmą lokatę na półmetku. Dziesiąta była Kinga Rajda (88 m), jedenasta Joanna Szwab (84 m), dwunasta Nicole Konderla (87 m), a szesnasta Wiktoria Przybyła (79 m).

Magdalena Pałasz z wynikiem 76,5 metra została sklasyfikowana na dwudziestej pozycji. Dwudziesta szósta była Paulina Cieślar (54 m), a dwudziesta siódma Natalia Słowik (52 m). Marcelina Bełtowska została zdyskwalifikowana za nieregulaminowy kombinezon, ale zawodniczka została dopuszczona do startu w drugiej rundzie.

W finale po wygraną poszybowała Nika Vetrih. Słowenka uzyskała wynik 101,5 metra i wyprzedziła o 0,2 punktu Klarę Ulrichovą (96,5 m). Trzecie miejsce zajęła Jerneja Repinc Zupancic (94,5 m), a tuż za nią znalazła się liderka po pierwszej serii, Karolina Indrackova (95 m). Piąta była Anna Twardosz (94 m), a szósta Kamila Karpiel (92,5 m).

Na dziewiątej pozycji sklasyfikowana została Nicole Konderla (95,5 m). Jedenasta była Kinga Rajda (86,5 m), dwunasta Joanna Szwab (86 m), natomiast siedemnasta Wiktoria Przybyła (86 m).

Magdalena Pałasz w finale uzyskała wynik 74,5 m i zakończyła rywalizację na dwudziestym czwartym miejscu. Ostatnie trzy pozycje zajęły Natalia Słowik (50,5 m), Paulina Cieślar (49 m) oraz Marcelina Bełtowska (58,5 m).

Cały środowy konkurs został rozegrany z 14. belki startowej.

Po zawodach poznaliśmy skład reprezentacji Polski na konkursy Pucharu Świata pań w Ljubnie. Trener Łukasz Kruczek w rozmowie dla TVP Sport ogłosił, iż do Słowenii udadzą się Kamila Karpiel, Kinga Rajda, Anna Twardosz, Joanna Szwab, Nicole Konderla oraz Wiktoria Przybyła. Zawodniczki zostały we wtorek poddane testom na koronawirusa i wszystkie uzyskały negatywne wyniki.

W klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup prowadzą ex aequo Julia Clair oraz Nika Vetrih (po 180 pkt.), a trzecie miejsce zajmuje Josephine Pagnier (160 pkt.). Najwyżej sklasyfikowaną reprezentantką Polski jest ósma Kamila Karpiel (100 pkt.).

Kolejne zawody w ramach FIS Cup pań zaplanowano na 20-21 lutego w Villach (HS98).