FC Pań w Villach: Ptackova wygrywa niedzielny konkurs

Stepanka Ptackova wygrała niedzielny konkurs cyklu FIS Cup pań na Alpenarenie (HS98) w Villach. Reprezentantka Czech zwyciężyła dzięki skokom na odległość 92,5 m oraz 93,5 m. Drugie miejsce zajęła Sahra Schuller, a trzecia była Tinkara Komar.

Po pierwszej serii prowadziła Tinkara Komar. Zwyciężczyni sobotnich zawodów uzyskała wynik 90,5 metra i wyprzedzała o 1,7 punktu Lię Boehme (91,5 m). Trzecia była Sahra Schuller (88 m), a tuż za nią sklasyfikowane zostały Stepanka Ptackova (92,5 m), Katharina Ellmauer (88,5 m) oraz Magdalena Burger (84,5 m).

W finale po zwycięstwo sięgnęła Stepanka Ptackova. Reprezentantka Czech wyprzedziła rywalki dzięki próbie na odległość 93,5 metra. Drugie miejsce ostatecznie zajęła Sahra Schuller (90,5 m), a trzecia była Tinkara Komar (87 m). Tuż za podium znalazły się Katharina Ellamuer (89 m), Lia Boehme (85,5 m) oraz Magdalena Burger (85 m).

Niedzielny konkurs rozegrano w całości z 20. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Katharina Ellmauer (193 pkt.) przed Julią Clair i Niką Vetrih (po 180 pkt.). Najwyżej sklasyfikowana wśród Polek jest czternasta Kamila Karpiel (100 pkt.).

Finałowe zawody sezonu FIS Cup pań rozegrane zostaną za tydzień, 27-28 lutego w Oberhofie (HS100).