PŚ w Planicy: Zawody drużynowe odwołane, dwa konkursy w niedzielę!

Nie udało się rozegrać zaplanowanych na sobotnie przedpołudnie zawodów drużynowych Pucharu Świata na Letalnicy (HS240) w Planicy. Po półtoragodzinnej walce rywalizację odwołano po skokach 21 z 36 zawodników. Konkurs został przełożony na niedzielny poranek.

Od początku rywalizacji drużynowej organizatorzy musieli zmagać się z trudnymi warunkami wietrznymi. Pierwsza dłuższa przerwa nastąpiła po locie Andrzeja Stękały na odległość 221 metrów. Startujący tuż po nim Marius Lindvik kilkakrotnie opuszczał belkę startową. Ostatecznie po 18 minutach przerwy, Norweg z problemami w locie uzyskał wynik 172 metrów.

Kolejne problemy pojawiły się po próbie Anttiego Aalto (201,5 m), kiedy to organizatorzy byli zmuszeni zarządzić przerwę do 11:10, którą następnie wydłużono do 11:25. W czasie oczekiwania na wznowienie rywalizacji, trener Stefan Horngacher podjął decyzję o wycofaniu swoich zawodników z uwagi na panujące na Letalnicy warunki pogodowe. Identyczny manewr rozważał Alexander Stoeckl.

O 11:25 po próbach pięciu przedskoczków wznowiono rywalizację. Loty zdołali oddać jednak tylko Michaił Nazarow (210 m) oraz Simon Ammann (164 m). Ostatecznie po skokach 21 zawodników jury podjęło decyzję o odwołaniu sobotniej rywalizacji.

Po zakończeniu drugiej grupy zawodników na prowadzeniu w konkursie znajdowali się Słoweńcy (378,4 pkt.) przed Austriakami (373,0) oraz Polakami (368,8).

W momencie przerwania rywalizacji najlepszym zawodnikiem klasyfikacji indywidualnej był Daniel Huber, który lotem na 236 metr ustanowił nowy rekord życiowy. Drugi był Halvor Egner Granerud (220 m), a trzeci Bor Pavlovcic (220 m). Szóste miejsce zajmował Piotr Żyła (207,5 m) tuż przed Andrzejem Stękałą (221 m).

Po południu pojawiła się oficjalna informacja o przełożeniu zawodów drużynowych w Planicy na niedzielę. Zmagania rozpoczną się o 9:00 i zostaną ograniczone do jednej serii. Z kolei na 10:30 przesunięto start finałowego konkursu indywidualnego sezonu.

PROGRAM ZAWODÓW:

Niedziela, 28.03.2021

9:00 - Konkurs drużynowy (1 seria, Planica 7)

10:30 - Konkurs indywidualny (Planica 7)

21 3-3 AMMANN Simon 164.0 9 111,9

UWAGA: Bonus dla Czytelników Skijumping.pl! (treść sponsorowana)

W dniach 27-28 marca Fortuna podwaja każdą wpłatę w wysokości 40 zł.

Wystarczy wpisać kod „SKIJUMPING40” przy składaniu depozytu i Puchar Świata w Planicy można obstawiać za 80 zł zamiast 40!

* Bonus wypłacany jest w formie 5600 punktów lojalnościowych wartych 40 zł. Można obstawiać za nie zakłady tak jak za normalne pieniądze. Wystarczy wygrać zakład za punkty lojalnościowe i zamieniane są one na realną gotówkę. Kod wprowadzamy już w momencie wpłaty, a nie przy rejestracji. Każdemu graczowi przysługuje tylko jeden bonus.