Roland Mueller wygrywa w Lahti, niezły start Polaków!

Pierwsze zawody Pucharu Kontynentalnego w fińskim Lahti wygrał Austriak Roland Mueller, tuż za nim uplasował się Fin Risto Jussilainen a na ostatnim stopniu podium stanął dzisiaj kolejny Austriak, Stefan Thurnbichler. Najlepszy Polakiem był Krystian Długopolski plasując się na 7 pozycji a Tomisław Tajner był 14. Pozostali nasi reprezentanci nie znaleźli się czołowej 30-stce konkursu, który został przerwany po pierwszej serii...

Dzisiejszy konkurs był rozgrywany w niesprzyjających warunkach atmosferycznych, wiał silny wiatr a do tego obfite opady śniegu uniemożliwiły rozegranie drugiej serii zawodów.

Austriak Balthasar Schneider, który dwukrotnie zwyciężał w Rovaniemi, nie odniósł kolejnego zwycięstwa w Lahti. Jednak wygrana nadal pozostała w rękach Austriaków, bowiem na najwyższym stopniu podium stanął dzisiaj Roland Mueller, który skoczył 128 metrów.

Drugie miejsce, co jest sporą niespodzianką, zajął powracający do wysokiej formy Fin Risto Jussilainen skacząc na 127 metr. Na ostatnim stopniu podium uplasował się kolejny Austriak, Stefan Thurnbichler uzyskując 125 metrów. Kolejne miejsce zajął zwycięzca dwóch poprzednich zawodów Pucharu Kontynentalnego - Austriak Balthasar Schneider, który nadal pozostaje w wysokiej dyspozycji.

Najlepszym z naszych reprezentantów okazał się dzisiaj Krystian Długopolski, który skokiem na odległość 120,5 metrów uplasował się na 7 pozycji. Tomisław Tajner, który bardzo słabo skakał w Rovaniemi, w pełni się zrewanżował za nieudany start i w Lahti skacząc 117,5 m zajął 14 pozycję. Dużego pecha miał Marcin Bachleda - zajmując dzisiaj 31 miejsce (109,5 m) nie zdobył żadnego punktu COC. Zdecydowanie słabiej zaprezentowali się dzisiaj Kamil Stoch oraz Wojciech Tajner, którzy zajęli odpowiednio 50 (100,5 m) oraz 51 miejsce (98,5 m).

Bardzo słabo zaprezentował się dzisiaj Czech Jan Mazoch plasując się na 42 miejsce za skok na odległość 105,5 m. Kompletnie zawiódł dzisiaj młodziutki reprezentant Niemiec, 16-letni Andreas Wank, który w ostatni weekend stanął na najniższym stopniu podium w Rovaniemi, świetnie prezentował się wczoraj podczas serii treningowych, wygrywając jedną z nich a dzisiaj zajął dopiero 44 (105 m). Formy nadal poszukują Słoweniec Damian Fras (64 miejsce) oraz triumfator poprzedniej zimowej edycji Pucharu Kontynentalnego Norweg Olav Magne Doennem (77 miejsce).

Już jutro kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego w fińskim Lahti. O godzinie 15.30 rozpocznie się seria próbna a o 17.00 konkurs główny. Na relację oraz pełne wyniki zapraszamy oczywiście do seriwsu Skijumping.pl!