FC w Ljubnie: Moerth najlepszy, Habdas trzeci!

Francisco Moerth został zwycięzcą niedzielnego konkursu FIS Cup na Logarskiej Dolinie (HS94) w Ljubnie. Reprezentant Austrii triumfował po skokach na odległość 86,5 m oraz 92 m. Drugie miejsce zajął Słoweniec Maksim Bartolj, a trzeci był Jan Habdas, który po raz pierwszy znalazł się na podium zawodów tej rangi. Do finału awansowało sześciu Polaków.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Felix Hoffmann. Reprezentant Niemiec poszybował na odległość 90,5 metra i wyprzedzał o pół punktu drugiego Maksima Bartolja. Trzecie miejsce zajmował Jan Habdas (86,5 m), który tracił trzy punkty do lidera. Czwarty był Rok Masle (91 m), zaś piąty Zak Mogel (91 m).

Na szóstej pozycji sklasyfikowani są ex aequo Francisco Moerth (86,5 m) i Hannes Landerer (89,5 m). Ósmy był Goraz Zavrsnik (85 m), dziewiąty Patrik Vitez (90 m), natomiast dziesiąty Janni Reisenauer (84,5 m).

Oprócz Jana Habdasa awans do finału wywalczyło jeszcze pięciu Polaków. Dwunaste miejsce na półmetku zajmował Adam Niżnik (87 m). Osiemnasty był Szymon Zapotoczny (87,5 m), dwudziesty trzeci Szymon Jojko (82 m), dwudziesty czwarty Mateusz Gruszka (82,5 m), a dwudziesty siódmy Marcin Wróbel (83 m).

Na trzydziestej dziewiątej lokacie rywalizację zakończył Arkadiusz Jojko (81,5 m), a tuż za nim uplasował się Klemens Joniak (81,5 m). Pięćdziesiąty siódmy był Tymoteusz Amilkiewicz (78,5 m).

Pierwszą serię konkursową rozegrano w całości z 15. belki startowej.

Ostatecznie po zwycięstwo w Ljubnie sięgnął Francisco Moerth. Reprezentant Austrii w finale wylądował na 92 metrze i wyprzedził o 0,6 punktu Maksima Bartolja (90,5 m). Trzecie miejsce zachował Jan Habdas (92 m), który tym samym po raz pierwszy w karierze stanął na podium zawodów rangi FIS Cup. Czwarty był Janni Reisenauer (91,5 m), a piąty - prowadzący na półmetku - Felix Hoffmann (89,5 m).

W czołowej dziesiątce rywalizację na Logarskiej Dolinie zakończyli również Zak Mogel (87 m), Patrik Vitez (89,5 m), Hannes Landerer (89 m), Julijan Smid (89 m) oraz Jernej Presecnik (88 m).

Na dwunastej pozycji sklasyfikowany został Adam Niżnik (85 m). Dwudziesty trzeci był Szymon Zapotoczny (82 m) przed Mateuszem Gruszką (84 m), dwudziesty szósty Szymon Jojko (81 m), natomiast dwudziesty ósmy Marcin Wróbel (83 m).

Runda finałowa została przeprowadzona z 17. platformy.

Liderem cyklu pozostał Mika Schwann (340 pkt.), który wyprzedza Francisco Moertha (245 pkt.) i Justina Lisso (235 pkt.). Jan Habdas z dorobkiem 189 punktów awansował na piąte miejsce.

Kolejne zawody zaliczane do cyklu FIS Cup zostaną rozegrane za dwa tygodnie, 18-19 września w Villach (HS98).