FC w Villach: Wygrana Reisenauera, Habdas szósty

Janni Reisenauer wygrał drugi tego lata konkurs z cyklu FIS Cup. Do finałowej serii zawodów na Villacher Alpen Arenie (HS98) wskoczyło trzech spośród siedmiu reprezentantów Polski. Zdecydowanie najlepiej z nich spisał się Jan Habdas, który w Karyntii zamknął czołową "6".

Po Ljubnie przyszedł czas na Villach. Tym razem niespełna 24-letni Reisenauer zapracował na trzecioligową wygraną w ojczyźnie. Austriak prowadził już po I serii, w której osiągnął wynik równoznaczny z rozmiarem areny dzisiejszych zmagań - 98 metrów. Był to najdłuższy lot całych zawodów. W finale wylądował 8,5 metra bliżej, jednak nie odebrało mu to drugiej w tym miesiącu wiktorii w cyklu FIS Cup. Na drugim miejscu - ze stratą 13,9 pkt. - znalazł się Słoweniec Maksim Bartolj (94,5 oraz 89,5 metra). Na najniższym stopniu podium stanął kolejny z przedstawicieli gospodarzy - Thomas Lackner (92,5 oraz 86 metrów).

Tuż za podium uplasowali się następni Austriacy. Czwarty finiszował Elias Medwed (92,5 oraz 87 metrów), a piąty Andre Fussenegger (96 i 86 metrów) - jeden z dzisiejszych debiutantów. Skład czołowej "6" uzupełnił Jan Habdas. Rezultaty naszego rodaka to 95 i 86,5 metra.

Szymon Zapotoczny (92,5 oraz 85,5 metra) zajął 29. lokatę. Do finału dostał się też Marcin Wróbel, który w drugiej serii został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon. 16-latek ostatecznie musiał zadowolić się 30. miejscem i jednym punktem do klasyfikacji generalnej. Jej liderem jest Mika Schwann, który w ten weekend rywalizuje w Letnim Pucharze Kontynentalnym w Oslo. Niedzielny konkurs w Villach rozpocznie się o 13:15. Zawody w samo południe zostaną poprzedzone serią próbną. Kliknij, aby zapoznać się z listą startową.