Strona główna • Niemieckie Skoki Narciarskie

Geiger i Althaus mistrzami Niemiec. Padł rekord skoczni w Oberhofie

W sobotni wieczór w Turyngii wyłoniono indywidualnych mistrzów Niemiec w skokach narciarskich. Na Rennsteig-Schanze (HS100) w Oberhofie równych sobie nie mieli Katharina Althaus i Karl Geiger. Po srebro sięgnęli Juliane Seyfarth i Stephan Leyhe, z kolei brąz zdobyli Selina Freitag i Constantin Schmid. Na niedzielę zaplanowano zmagania zespołowe.

Październikowa rywalizacja na zmodernizowanym kompleksie Kanzlersgrund była popisem Karla Geigera. Mistrz świata w lotach narciarskich w obu rundach znacznie przekroczył rozmiar normalnej skoczni, a w finale ustanowił jej rekord w warunkach letnich. Od teraz wynosi on 107,5 metra. W pierwszej serii Bawarczyk lądował dwa i pół metra bliżej. Warto zaznaczyć, iż finałową próbę wykonywał ze skróconego najazdu. Na drugiej pozycji, ze stratą 13,3 pkt, uplasował się Stephan Leyhe. Rekonwalescent, który tego lata powrócił do rywalizacji na arenie międzynarodowej, uzyskał doleciał do 101. i 103. metra. Skład podium uzupełnił Constantin Schmid (100 i 101 metrów). Najmłodszy spośród medalistów przegrał ze zwycięzcą o 26,2 pkt.

W czołowej "6" sklasyfikowani zostali też Philipp Raimund (99 i 100,5 metra), Pius Paschke (98,5 oraz 99 metrów) i obrońca tytułu - Markus Eisenbichler (97 i 99 metrów).

Przy okazji ostatniego sprawdzianu przed startem Pucharu Świata zawiedli Severin Freund (13. miejsce), Richard Freitag (17. pozycja), David Siegel (19. lokata) czy Martin Hamann, który otworzył trzecią dziesiątkę.

W starciu pań świetną dyspozycję zaprezentowała Katharina Althaus. Wicemistrzyni olimpijska z Pjongczangu zdeklasowała rodaczki, skacząc 100,5 oraz 95,5 metra z dużo krótszego rozbiegu od pozostałych skoczkiń. Obok niej na podium stanęły Juliane Seyfarth i Selina Freitag.

W niedzielne przedpołudnie w Oberhofie odbędą się zawody drużynowe kobiet i mężczyzn.