Strona główna • Polskie Skoki Narciarskie

Pożegnalny sezon Joanny Szwab

- Ostatnia zima przede mną - zapowiedziała Joanna Szwab, letnia mistrzyni Polski z 2020 roku. 24-latka debiutowała w Pucharze Świata w 2013 roku, ale do tej pory nie zdobyła choćby punktu do klasyfikacji generalnej tego cyklu.

Szwab, która w czwartek była piątą Polką letnich mistrzostw kraju, za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowała o nadchodzącym pożegnaniu z narciarstwem klasycznym.

- Ostatnia zima przede mną. Mam nadzieję, że pozwolę sobie tą zapamiętać tę długą historię pozytywnie. Rollercoaster, jedziemy dalej. Zostańcie ze mną jeszcze przez pół roku - napisała 24-letnia członkini kadry narodowej.

Sportsmenka pochodząca z Chochołowa tego lata po raz drugi w karierze stanęła na podium zawodów z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Działo się to 22 sierpnia w Rasnovie, kiedy Szwab przegrała tylko z Jerneją Brecl ze Słowenii i Chinką Dong Bing.

Letnia mistrzyni kraju sprzed roku do tej pory nie doczekała się awansu do punktowanej "30" Pucharu Świata. Najbliżej tego wyczynu była właśnie w Rumunii, 25 stycznia 2020 roku. Wówczas Szwab zajęła 31. miejsce, a do startu w finale zabrakło jej niespełna dwóch punktów.

Minionej zimy podopieczna Łukasza Kruczka zadebiutowała na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym. W Oberstdorfie wystąpiła tylko w konkursie drużynowym, w którym Polki zostały sklasyfikowane na 7. miejscu, przed pięcioma ekipami.