COC w Harrachovie - Mueller wygrywa

W dzisiejszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Harrachovie, zwyciężył Roland Mueller z Austrii. Na drugim miejsu znalazł się Czech, Jan Mazoch, a za nim kolejny Austriak Martin Koch. Najlepszym z Polaków okazał się Stefan Hula, ostatecznie zajął 20 miejsce.

Po raz drugi w tym sezonie w konkursie Pucharu Kontynentalnego zwyciężył Tyrolczyk, Roland Mueller. Skoki na odległość 139 i 136,5 metra wystarczyły dziś, aby znaleźc się na najwyższym stopniu podium.

Na drugim miejscu ponownie znalazł się reprezentant gospodarzy Jan Mazoch, który skoczył 136 i 137 metrów.

Do finałowej trzydziestki zakwalifikowało się trzech Polaków - Stefan Hula, uplasował się na 20 miejscu (123,5 i 125,5). Tuż za nim znalazł się Tomisław Tajner, 21 miejsce (124,5 i 124,5) oraz na 28 miejscu wylądował Wojciech Tajner (120,5 i 118,5)

Pozostali nasi reprezentanci nie zakwalifikowali się do finału: Kamil Stoch 32 miejsce (120m) oraz Paweł Urbański 50 miejsce (114 m).

Dziś w Harrachovie panowały podobne jak wczoraj warunki atmosferyczne. Sypał gęsty śnieg, temperatura wynosiła 1 stopień powyżej zera, było bezwietrznie.

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się w szwajcarskim Engelbergu już 27 grudnia.