FC w Falun: Zwycięstwo Resingera, Habdas tuż za podium

Peter Resinger został zwycięzcą sobotniego konkursu FIS Cup na skoczni Lugnet (HS100) w Falun. Reprezentant Austrii wygrał dzięki skokom na odległość 95 m oraz 92,5 m. Drugie miejsce zajął Francisco Moerth, a trzecie Justin Lisso. Na czwartej pozycji rywalizację ukończył Jan Habdas. Do finału awansowało pięciu Polaków.

Po pierwszej serii konkursowej na prowadzeniu znajduje się Peter Resinger. Austriak wylądował na 95 metrze i wyprzedza swoich rodaków - Francisco Moertha (94,5 m) oraz Clemensa Leitnera (93,5 m). Czwarty jest Niemiec Justin Lisso (94 m), a piąty, kolejny z reprezentantów Austrii, Hannes Landerer (91,5 m).

Na szóstej pozycji sklasyfikowany jest Jan Habdas. Reprezentant Polski poszybował na odległość 92,5 metra i na półmetku wyprzedza Clemensa Aignera (92 m), Marco Woergoettera (92 m) oraz Valentina Fouberta (90,5 m). Czołową dziesiątkę zamyka Markus Rupitsch (90 m).

Do finału awansowało pięciu reprezentantów Polski. Oprócz Habdasa, sztuki tej dokonali pięnasty Arkadiusz Jojko (90 m), dwudziesty szósty Klemens Joniak (86,5 m), dwudziesty ósmy Szymon Zapotoczny (86 m) oraz dwudziesty dziewiąty Adam Niżnik (86 m).

Szymon Jojko uzyskał rezultat 86 metrów i zakończył udział w konkursie na trzydziestej pierwszej pozycji.

W finale Peter Resinger przypieczętował zwycięstwo lotem na odległość 92,5 metra. Austriak pokonał różnicą czterech punktów Francisco Moertha (94 m) oraz o 5,6 pkt. Justina Lisso (93 m). Na czwartej pozycji zawody zakończył Jan Habdas (92,5 m), który do miejsca na podium stracił 0,4 punktu. Piąty był Maximilian Ortner (95 m), zaś szósty Valentin Foubert (92,5 m).

Pierwszą dziesiątkę zawodów w Falun skompletowali Clemens Aigner (92,5 m), Hannes Landerer (91 m), Maximilian Lienher (93 m) oraz Clemens Leitner (89 m). Jedenaste miejsce zajął Arkadiusz Jojko (95,5 m).

Klemens Joniak (85 m) sklasyfikowany został na dwudziestej siódmej, natomiast Adam Niżnik (81 m) na dwudziestej dziewiątej pozycji. Szymon Zapotoczny został zdyskwalifikowany i zakończył zawody na trzydziestym miejscu.

Cały sobotni konkurs rozegrano z 17. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej cyklu FIS Cup prowadzi Francisco Moerth (527 pkt.) przed Janni Reisenauerem (450 pkt.) i Felixem Hoffmannem (440 pkt.). Czwarty jest Jan Habdas (407 pkt.).

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Falun. Początek zawodów o 14:00. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.