Strona główna • Juniorzy

Weekend Kamila Skrobota

W dniach 18-19.12.2004 na skoczniach K35 i K65 w Zakopanem odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w skokach narciarskich oraz kombinacji norweskiej. Na obu obiektach zwyciężył ten sam zawodnik - Kamil Skrobot z Wisły Zakopane.

W zawodach zabrakło skoczków z klubów beskidzkich, między innymi z Wisły Ustronianki i LKS Klimczok Bystra, którzy w tym samym czasie rywalizowali na skoczni w Wiśle - Łabajowie w ramach Pucharu Prezesa Firmy "Ustronianka". Zabrakło więc tak silnych zawodników jak m.in Paweł Słowiok - były mistrz, obecny wicemistrz świata i Tomasz Byrt - mistrz świata z Ga-Pa.

W pierwszym konkursie na K35 Kamil uzyskał dwukrotnie odległość 31 m. Tuż za nim uplasował się stypendysta Fundacji Małyszów, Maciej Kot, który lądował na 31 m i 30,5 m. Trzecią pozycję wywalczył reprezentant Startu Krokiew Zakopane, Piotr Szczepaniak (30,5 m i 30,5 m).

6.Jan ZiobroWKS Zakopane91169,52928,5

Kamil Skrobot również na obiekcie K65 oddał dwa dobre, równe skoki - po 58 m. Dały mu one zwycięstwo. Maciej Kot, który po raz kolejny uplasował się na drugim miejscu, w pierwszej serii lądował na 60,5 m, jednak krótszy o cztery metry skok w drugiej rundzie, pozbawił go zwycięstwa. Trzecie miejsce zajął Klimek Murańka (59,5 m i 57,5 m). Największą niespodziankę sprawił jednak zawodnik klubu LKS Biali Biały Dunajec, który w drugiej serii osiągnął aż 61 m. Dzięki tej próbie awansował na wysoką, piątą pozycję w klasyfikacji końcowej.