COC w St. Moritz: Stoch na podium!

Zwycięstwem Rosjanina Dmitri Vassilieva zakończył się tradycyjny świąteczny konkurs Pucharu Kontynentalnego w szwajcarskim St Moritz. Wielki sukces osiągnął dzisiaj Kamil Stoch, który stanął na najniższym stopniu podium.

Dmitri Vasilliev okazał się dzisiaj bezkonkurencyjny, oddał dwa najdłuższe skoki w konkursie (94,5 i 100 m) i o 23 punkty wyprzedził drugiego w klasyfikacji Francuza Emanuela Chedala (91,5 i 91 m). Na najniższym stopniu podium stanął dzisiaj nasz reprezentant, Kamil Stoch (89,5 i 94 m), który wysoką dyzpozycję sygnalizował już we wcześniejszych treningach.

Na kolejnych miejscach uplasowali się Japończyk Takanobu Okabe (89,5 i 91,5 m) oraz kolejny z Rosjan Ildar Fatkullin (88 i 94 m). Praca z nowym trenerem, Wolfgangiem Steiertem, najwyraźniej już zaczyna przynosić pierwsze efekty. Powracający do skakania, Japończyk Masahiko Harada, musi zaliczyć swój występ do udanych, i udowodnił tym samym, że po dłuższej nieobecności na skoczniach nie zapomniał jak się skacze, za swoje dwie próby na odległość 87,5 i 91 m uplasował się na 17 miejscu.

Pozostali Polacy zaprezentowali się zdecydowanie gorzej i żaden z nich nie zakwalifikował się do serii finałowej. Po dzisiejszych udanych dla naszej kadry treningach, można było mieć nadzieję na lepsze wyniki. Marcin Bachleda był dopiero 48 (80 m), Piotr Żyła 53 (77 m), Paweł Urbański 55 (77,5 m) oraz Stefan Hula 58 (74 m).

Dużą niespodzianką jest wysokie, 7 miejsce, zaledwie 17-letniego Słoweńca Nejca Franka. Do rywalizacji, po dłuższej nieobecności, powrócił utalentowany Rosjanin Denis Korniłov, który dzisiejsze zmagania zakończył na 19 miejscu. Zadowolony ze swojego występu powinien być także reprezentant Chin, Yang Li, miejsce 36 to zdedowanie lepsza pozycja niż reszty naszych kadrowiczów. Zawiedli z kolei Austriacy, którzy przed tygodniem zwyciężali w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Harrachovie, Martin Koch był 35 a Roland Mueller zaledwie 45.

Upadek w dzisiejszym konkursie zaliczył reprezentant gospodarzy, Marc Vogel, który w drugiej serii wylądował na 91,5 metrze i uzyskując słabe noty za styl uplasował się ostetcznie na ostatnim 30 miejscu.