Strona główna • Polskie Skoki Narciarskie

MP Pań w Zakopanem: Pierwszy tytuł mistrzowski Nicole Konderli

Nicole Konderla po raz pierwszy w karierze wywalczyła tytuł mistrzyni Polski. Zawodniczka KS AZS AWF Katowice sięgnęła po złoty medal w konkursie na Wielkiej Krokwi (HS140) w Zakopanem dzięki skokom na odległość 117 m oraz 109,5 m. Srebro wywalczyła Kinga Rajda, a brąz Anna Twardosz.

W pierwszej serii konkursowej najdalej poszybowała Nicole Konderla (117 m), która na półmetku rywalizacji wyprzedza o 14,5 punktu drugą Kingę Rajdę (109,5 m) oraz o 48,4 punktu trzecią Kamilę Karpiel (91,5 m).

Na czwartej pozycji plasuje się Anna Twardosz (90,5 m), piąta jest Joanna Szwab (80 m), szósta Natalia Słowik (78,5 m), natomiast siódma Pola Bełtowska (79 m).

W finale Nicole Konderla uzyskała odległość 109,5 metra i wywalczyła tym samym swój pierwszy tytuł mistrzyni Polski w skokach narciarskich. Zawodniczka KS AZS AWF Katowice wyprzedziła o 10,3 punktu Kingę Rajdę (111 m). Podium uzupełniła Anna Twardosz (95,5 m) ze stratą 76,4 punktu do triumfatorki.

Na czwartej pozycji rywalizację zakończyła Kamila Karpiel (86,5 m). Piąta była Joanna Szwab (85 m), szósta Pola Bełtowska (82,5 m), natomiast siódma Natalia Słowik (77,5 m).

Konkurs pań został rozegrany w całości z 28. belki startowej.