Tomasz Pilch zakażony koronawirusem

Tomasz Pilch, który nie stanął na starcie czwartkowych mistrzostw kraju, nie weźmie udział w poświątecznych zawodach na arenie międzynarodowej. Jak informuje Polski Związek Narciarski, powodem takiego stanu rzeczy jest pozytywny wynik testu na COVID-19.

- Tomasz Pilch nie wystartował w MP i nie znalazł się w składzie na najbliższe zawody międzynarodowe ze względu na pozytywny wynik testu na COVID-19. Zawodnik źle się czuł przed MP. Wykonany został test antygenowy, który dał wynik pozytywny. Ten wynik potwierdził również test PCR - czytamy w piątkowym komunikacie Polskiego Związku Narciarskiego na temat ubiegłorocznego mistrza kraju.

21-latek tej zimy wystartował w jednym konkursie Pucharu Świata. Pilch przed własną publicznością w Wiśle zajął 41. miejsce na obiekcie im. Adama Małysza. Później próbował swoich sił w drugoligowych zmaganiach w Vikersund i Ruce, ale nie zdobył choćby punktu do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego.

Pilch minionej zimy był 76. skoczkiem Pucharu Świata. Jedyny punkt zdobył w Niżnym Tagile.