Sensacyjne zwycięstwo Pawła Urbańskiego w PK w Engelbergu!

Zaledwie 17-letni Paweł Urbański nieoczekiwanie wygrał wtorkowy konkurs PK w szwajcarskim Engelbergu. Druga lokata przypadła reprezentantowi Niemiec - Erikowi Simonowi - a trzecie miejsce zajął szwajcarski kombinator norweski - Lukas Vonlanthen.

Konkurs przebiegał w loteryjnych warunkach wietrznych. Skoczkom przeszkadzał także gęsto padający śnieg.

Szczególnie trudne warunki do skakania mieli zawodnicy z ostatnimi numerami startowymi, na skutek czego faworyci zawodów zostali sklasyfikowani na odległych miejscach.

Ostatecznie z powodu intensywnych opadów śniegu druga seria zawodów została przerwana i jako końcowe zaliczono wyniki pierwszej serii. Część trenerów złożyła protest, żądając całkowitego anulowania zawodów, ale FIS decyzji nie zmienił.

Dzisiejszy zwycięzca - Paweł Urbański - w jedynej zaliczonej serii uzyskał 118m (99.4 pkt.), Erik Simon poleciał na odległość 117m (98.1 pkt.), a Lukas Vonlanthen osiągnął 117,5m (98 pkt.), ale otrzymał słabe noty za styl.

Pozostali nasi reprezentanci zajęli miejsca poza pierwszą 30-tką. Piotr Żyła, po skoku na 106,5m, uplasował się na miejscu 38., Kamil Stoch był 45. (104,5m), a Marcin Bachleda zajął 64. miejsce (91,5m). Z nieznanych przyczyn w konkursie nie wystartował Stefan Hula.

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem z czołówki Pucharu Kontynentalnego był czwarty dziś Norweg - Thomas Lobben (116,5m i 97,7 pkt.).

Dzisiejsze 100 punktów za zwycięstwo Urbańskiego, jest jednocześnie jego pierwszymi punktami CoC w karierze.