Strona główna • Puchar Świata

PŚ Pań w Willingen: Triumf Niki Kriznar, Polki ostatnie

Nika Kriznar wygrała niedzielny konkurs indywidualny Pucharu Świata pań na Muehlenkopfschanze (HS147) w Willingen. Zawody w Hesji zakończono już po pierwszej serii. Reprezentantka Słowenii wygrała dzięki próbie na 151 metr. Druga była Katharina Althaus, a trzecia Aleksandra Kustowa. Ostatnie, dwudzieste drugie miejsce zajęły ex aequo Nicole Konderla i Kinga Rajda.

Z 2,5-godzinnym opóźnieniem, organizatorom zawodów udało się przeprowadzić jedyną serię konkursową w Willingen. W niej najdalej poszybowała Nika Kriznar. Obrończyni Kryształowej Kuli wylądowała na 151 metrze i ostatecznie triumfowała z przewagą 5,6 punktu nad drugą Katharinę Althaus (145 m). Trzecia nieoczekiwanie była Rosjanka Aleksandra Kustowa (150 m), a tuż za nią sklasyfikowane zostały Josephine Pagnier (132,5 m), Ema Klinec (126 m) i Ursa Bogataj (123,5 m).

Na siódmej pozycji zawody zakończyła Szwedka Frida Westman (133,5 m). Ósma była Yuki Ito (125 m), dziewiąta Jerneja Brecl (120,5 m), a dziesiąta Kaori Iwabuchi (116 m).

Reprezentantki Polski oddały dwa najkrótsze skoki zawodów. Nicole Konderla (75 m) oraz Kinga Rajda (77,5 m) zajęły ex aequo dwudziestą drugą lokatę z zerowym dorobkiem punktowym.

Niedzielny konkurs rozegrano z 14., 13. i 12. belki startowej. W rywalizacji nie wzięły udziału wycofane Austriaczki oraz Niemka Selina Freitag, która wczoraj doznała upadku na skoczni.

Liderką Pucharu Świata pozostała Marita Kramer (870 pkt.), która uzyskała dziś pozytywny wynik testu na koronawirusa. Drugie miejsce zajmuje Katharina Althaus (698 pkt.), a trzecia jest Ursa Bogataj (601 pkt.). Na czterdziestej pozycji sklasyfikowane są Nicole Konderla i Kinga Rajda (po 19 pkt.).

W klasyfikacji Pucharu Narodów liderują Słowenki (2379 pkt.) przed Austriaczkami (2112 pkt.) i Niemkami (1186 pkt.). Polki z dorobkiem 113 punktów zajmują dziewiątą lokatę.

Teraz na najlepsze skoczkinie świata czeka start w XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Pekin 2022. W sobotę, 5 lutego na normalnej skoczni w Zhangjiakou (HS106) rozegrany zostanie konkurs indywidualny, zaś dwa dni później premierę na igrzyskach będzie miała rywalizacja drużyn mieszanych.