FC w Villach: Reisenauer przed Vitezem, Habdas dwunasty

Janni Reisenauer odniósł kolejne zwycięstwo w zawodach z cyklu FIS Cup. Dla 24-latka to czwarta wygrana w tym sezonie w Villach na trzecioligowym szczeblu międzynarodowych zmagań. Punkty zdobyło czterech Polaków, ale żaden z nich nie znalazł się w czołowej "10".

Austriak zapewnił sobie wiktorię skokami na odległość 97,5 oraz 92,5 metra. Tuż za Reisenauerem znalazł się Patrik Vitez. Słoweniec mający polskie korzenie uzyskał 95,5 metra oraz 97 metrów, a od triumfatora okazał się gorszy o niespełna punkt. Dla 23-latka to pierwsze podium FIS Cup w karierze. Na trzeciej pozycji został sklasyfikowany kolejny z przedstawicieli gospodarzy - Stefan Rainer (95 oraz 97,5 metra).

W finale pokazało się czterech Polaków. Jan Habdas (94 i 94,5 metra) zajął 12. miejsce, Tomasz Pilch (90,5 oraz 92 metry) i Jarosław Krzak (89 i 90 metrów) uplasowali się kolejno na 18. i 23. lokacie, a na 27. pozycji niedzielne zawody zakończył Tymoteusz Amilkiewicz (89,5 oraz 87,5 metra). 17-latek - debiutujący tej zimy w młodzieżowej kadrze narodowej - dzięki temu zdobył prawo startu w Pucharze Kontynentalnym.

Tym samym Reisenauer zdominował trzecioligową rywalizację na Villacher Alpenarenie (HS98) w sezonie olimpijskim. Członek narciarskiej sekcji klubu sportowego z Sankt Veit im Pongau najpierw wygrał oba wrześniowe konkursy na igelicie, a następnie lutowe zawody na śniegu w ramach cyklu FIS Cup.

Na 26 i 27 lutego zaplanowano finał FIS Cup 2021/22. Areną zmagań będzie Rennsteig-Schanze (HS100) w Oberhofie. Sukces w klasyfikacji generalnej na pewno odniesie reprezentant Austrii. Aktualnie prowadzi Francisco Moerth (817 punktów), a matematycznie szanse na pokonanie go utrzymali Janni Reisenauer (650 punktów) i Clemens Aigner (636 punktów).