Rajda kończy sezon, finał Pucharu Świata z dwiema Polkami

Polski Związek Narciarski ogłosił, że w najbliższych konkursach z cyklu Pucharu Świata kobiet wezmą udział dwie reprezentantki naszego kraju. Z powodów osobistych w Turyngii zabraknie Kingi Rajdy, która jest najwyżej sklasyfikowaną spośród podopiecznych Łukasza Kruczka.

Swoich sił na Rennsteig-Schanze (HS100) w Oberhofie spróbują Nicole Konderla i Anna Twardosz. Druga z nich pod koniec lutego wygrała tam zawody zaliczane do klasyfikacji generalnej FIS Cup.

Wsród powołanych zabrakło Kingi Rajdy, która tej zimy reprezentowała nasz kraj na igrzyskach w Pekinie. Indywidualnie zajęła 35. miejsce, a do tego skakała w mikście, który nasza czwórka zakończyła na 6. pozycji. W Pucharze Świata punktowała w sześciu konkursach, zdobywając 35 "oczek".

- Dziękuję wszystkim za wsparcie jakie zostało mi dane w tym sezonie, było świetnie skończyć go dobrymi startami - przekazała 21-latka za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W Oberhofie odbędą się dwa konkursy indywidualne.