Strona główna • Puchar Kontynentalny

COC w Planicy: Ponownie Anders Bardal!

W niedzielnych zawodach Pucharu Kontynentalnego w Planicy ponowne zwycięstwo odniósł Norweg Anders Bardal, który tym razem wyprzedził Japończyka Takanobu Okabe oraz Austriaka Manuela Fettnera. Najlepszy z Polaków, Rafał Śliż, zajął 12 miejsce a Kamil Stoch uplasował się tuż za nim...

Anders Bardal po wczorajszym zwycięstwie, również dzisiaj pokazał, że nie miał sobie równych i po skokach na odległość 102 oraz 102,5 metra odniósł drugie z rzędu zwycięstwo w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Tuż za nim, podobnie jak wczoraj, uplasował się Japończyk Takanobu Okabe (100 i 101 m) a na ostatnim stopniu podium, ze znaczną stratą do zwycięzców, znalazł się Austriak Manuel Fettner (99,5 i 98 m). Drugiego miejsca zajmowanego po pierwszej serii nie obronił mało znany Austriak Daniel Lackner i słabszy skok w finale (101 i 97 m) zepchnął go tuż za podium. Na 5. miejscu uplasował się reprezentant gospodarzy, Jure Bogataj (99 i 98,5 m), który wczoraj stał na drugim stopniu podium.

Najlepszym z Polaków okazał się ponownie Rafał Śliż, który osiągając 97,5 metra w I serii został sklasyfikowany na 12. miejscu. W drugiej serii skoczył dokładnie tyle samo i obronił tą lokatę. Na półmetku zmagań 18 miejsce zajmował Kamil Stoch (97 m), w finale dorzucił do tego wyniki 0,5 metra co pozwoliło mu ostatecznie awansować na 13. pozycję, tuż za Rafałem Śliżem. Pozostali Polacy niestety nie zakwalifikowali się do finału: Paweł Urbański był 48. (91,5 m), Wojciech Topór 59. (90,5 m) a Piotr Żyła 64. (86 m).

Zawody w Planicy kończyły kolejny period Pucharu Kontynentalnego. Jak zawsze przy takiej okazji FIS przeliczy ponownie kwoty startowe poszczególnym federacjom narodowym a 5ciu najlepszych zawodników w klasyfikacji generalnej minionego periodu (zawody COC od St. Moritz do Planicy) otrzyma możliwość startu w Pucharze Świata, nieoficjalnie, według naszych wyliczeń, będą to nastąpujący zawodnicy: Jure Bogataj (SLO), Takanobu Okabe (JPN), Manuel Fettner (AUT), Primoz Pikl (SLO) oraz Frank Nejc (SLO). Ogromną szansę na awans do PŚ miał także Kamil Stoch, który zajął ostatecznie 8 miejsce w klasyfikacji tego periodu, ale przed nim znajdują się Anders Bardal oraz Emanuel Chedal, którzy mają udział w PŚ zapewniony dzięki miejscu w czołowej 50tce WRL, więc Polak znajdował się tuż za premiowanym miejscem.

Począwszy od następnego periodu Polska straciła jedno miejsce w Pucharze Kontynentalnym, i będziemy mogli od następnego konkursu wystawić jedynie 4 zawodników.