Skakali w ogrodzie - za nami 3. ZIELPOL Skoki Amatorów o Puchar InSJders w Ruczynowie

W sobotę w Ruczynowie odbyła się 3. edycja ZIELPOL Skoki Amatorów o Puchar InSJders. Ponad 50 zawodników uczestniczyło rywalizacji na powiększonej skoczni Ruczynów Arena (HS8). Zwycięzcą konkursu został Dawid Kaszuba.

Zawody na skoczni w Ruczynowie, wybudowanej w przydomowym ogrodzie państwa Seremaków, składały się z czterech serii konkursowych. Do ostatniej z nich kwalifikowała się najlepsza dziesiątka zawodników. Łącznie na starcie rywalizacji stanęło 53 uczestników z całej Polski.

Zwycięzcą konkursu został Dawid Kaszuba (7,50 m, 7,75 m, 7,75 m i 8,00 m), który poprzednio triumfował w Ruczynowie podczas pierwszej edycji w 2020 roku. W nagrodę zawodnik z Bystrzycy, który dwukrotnie ustanawiał rekord skoczni, otrzymał voucher na kombinezon skokowy od firmy Berdax.

Na drugiej pozycji rywalizację zakończył Jonatan Hrynko (7,25 m, 7,50 m, 7,00 m i 7,50 m). Reprezentant PKS Olimpijczyk Gilowice do triumfatora stracił 0,75 punktu. Podium uzupełnił Radosław Cecuła (7,25 m, 7,00 m, 7,25 m i 6,75 m).

Tuż za podium sklasyfikowani zostali ex aequo Michał Chmielewski - dziennikarz TVP Sport i członek grupy InSJders oraz Paweł Toborek z TSK Zagroda Buczkowice. Na szóstej pozycji uplasowali się wspólnie syn twórcy skoczni w Ruczynowie, Kacper Seremak z LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk oraz Wiktor Pękala z SSR LZS Sokół Szczyrk.

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowani zostali Dominik Machaj z Szaflar oraz Bartek Daszyk z zespołu Strachocina Strachoczanka Team. Czołową dziesiątkę rywalizacji zamknął Maciej Maciusiak. Trener Kadry Narodowej B reprezentacji Polski oddał skoki na odległość 7,50 m, 7,25 m oraz 7,00 m, ale nie ustał finałowej próby (6,75 m).

Honorowy patronat nad zawodami w Ruczynowie objął Polski Związek Narciarski.