FC Pań w Szczyrku: Triumf Wiegele, Konderla na podium

Nicole Konderla po raz pierwszy w karierze stanęła na podium zawodów z cyklu FIS Cup. Polka zajęła trzecie miejsce w Szczyrku (HS104), gdzie zainaugurowano trzecioligowe zmagania kobiet w sezonie 2022/23. Konkurs wygrała Austriaczka Hannah Wiegele.

Dla niespełna 21-letniej Hanny Wiegele to druga wiktoria na tym szczeblu rywalizacji. Po raz pierwszy Austriaczka wygrała zawody tej rangi w lipcu ubiegłego roku w Kuopio. Austriaczka po pierwszej serii, w której uzyskała 90,5 metra, traciła 3,6 pkt. przewagi do liderującej Niki Prevc (94,5 metra). W finale Wiegele oddała najdłuższy skok dnia - lądując na 100. metrze. Słowenka zakończyła lot siedem metrów bliżej, przez co spadła na czwartą lokatę.

Zacięty pojedynek o drugą pozycję stoczyły Abigail Strate (96 oraz 98,5 metra) i Nicole Konderla (92,5 oraz 98 metrów). Lepsza - o zaledwie 0,2 pkt. - okazała się kanadyjska medalistka olimpijska z Pekinu. Dla Polki, która utrzymała trzecią lokatę z półmetka zmagań, to pierwsze podium FIS Cup w karierze. 20-latka wyprzedziła wspomnianą Nikę Prevc, aktualną mistrzynię świata juniorek, o 1,2 pkt.

Czołową "10" zamknęła kolejna z Biało-Czerwonych - Kinga Rajda (93,5 oraz 84,5 metra). Pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej FIS Cup 2022/23 zdobyły także Pola Bełtowska (19. miejsce), Anna Twardosz (20. pozycja), Paulina Cieślar (23. lokata) i Kamila Karpiel (25. miejsce).

Natalia Słowik, Sara Tajner, Joanna Kil i Olivia Brenkus zakończyły rywalizację po pierwszej rundzie ocenianej, lądując w czwartej dziesiątce.

Niedzielny konkurs kobiet w Szczyrku rozpocznie się o 9:45. Na 9:00 zaplanowano serię próbną. Kliknij, aby zapoznać się z listą startową.