FC Pań w Villach: Triumf Wiegele

Hannah Wiegele wygrała niedzielne zawody FIS Cup pań na skoczni w Villach (HS98). Reprezentantka Austrii triumfowała dzięki próbom na odległość 94,5 m oraz 91,5 m. Drugie miejsce zajęła Taja Bodlaj, a trzecia była Ajda Kosnjek. W finale wystąpiły dwie Polki.

Hannah Wiegele prowadziła już po pierwszej serii. Austriaczka uzyskała odległość 94,5 metra i liderowała z przewagą 5,3 punktu nad Riko Sakurai (94,5 m). Trzecie miejsce zajmowała Ajda Kosnjek (93 m) przed Michelle Goebel (90,5 m), Nagomi Nakayamą (91,5 m) oraz Tają Bodlaj (89,5 m).

Siódma była Klara Ulrichova (88,5 m), ósma Nika Krasovic (90 m), a dziewiąta Jerica Jesenko (87,5 m). Czołową dziesiątkę zamykała Karolina Indrackova (91,5 m).

Awans do finału wywalczyły dwie reprezentantki Polski. Paulina Cieślar po skoku na 76 metr zajmowała dwudziestą czwartą lokatę. Identyczny rezultat zaliczyła dwudziesta szósta Pola Bełtowska.

Sara Tajner z wynikiem 71,5 metra zakończyła zawody na trzydziestym pierwszym miejscu. Natalia Słowik nie została dopuszczona do startu z uwagi na nieregulaminowy kombinezon.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 17. belki startowej. Na starcie zabrakło zwyciężczyni sobotniego konkursu, Słowenki Niki Prevc.

W finale Hannah Wiegele uzyskała 91,5 metra i triumfowała z przewagą 8 punktów nad Tają Bodlaj oraz 16,9 pkt. nad Ajdą Kosnjek (85,5 m). Tuż za podium rywalizację w Villach zakończyły Riko Sakurai (86 m), Michelle Goebel (85,5 m) oraz Nagomi Nakayama (87,5 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowane zostały Klara Ulrichova (86,5 m), Karolina Indrackova (91,5 m) oraz Juliane Seyfarth (90 m). Pierwszą dziesiątkę konkursu skompletowała Kurumi Ichinohe (87,5 m).

Paulina Cieślar z wynikiem 74 metrów zakończyła zawody na dwudziestej czwartej pozycji. Tuż za nią uplasowała się Pola Bełtowska (76,5 m).

Rundę finałową przeprowadzono z 17. i 16. platformy.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Nika Prevc (380 pkt.) przed Nicole Konderlą (320 pkt.) oraz Tają Bodlaj (286 pkt.).

Zawody w Villach zakończyły letnią część sezonu 2022/2023 w ramach kobiecego cyklu FIS Cup. Kolejne konkursy rozegrane zostaną już na śniegu, 3-4 grudnia w szwedzkim Falun (HS100).