Wojciech Skupień Mistrzem TZN na Średniej Krokwi (pełne wyniki)

W sobotę, 15. stycznia, na Średniej Krokwi, rozegrane zostały zawody o Mistrzostwo Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. Zwyciężył w nich doświadczony skoczek z kadry A, Wojciech Skupień, dzięki skokom na 80 i 86 m. Drugą lokatę, ze stratą zaledwie 0,5 punktu, wywalczył Wojciech Tajner (81,5 i 84 m). Niewiele stracił do Skupnia także Stefan Hula (78,5 i 86m), który ostatecznie został sklasyfikowany na trzecim miejscu.

Wojciech Skupień, Stefan Hula oraz czwarty dziś - Mateusz Wantulok - byli jedynymi zawodnikami, którzy w drugiej serii zdołali przekroczyć punkt konstrukcyjny Średniej Krokwi (K-85).

Dobre, piąte miejsce zajął Czech -Roman Koudelka (77,5 m i 84 m), a szósty był Daniel Bachleda (79 m i 82 m).

Członek polskiej kadry B - Krzysztof Styrczula uplasował się na 8. pozycji, osiągając 73,5 m w serii I oraz 82 m w rundzie finałowej. Na 54. miejscu sklasyfikowany został Mistrz Świata Dzieci, najmłodszy z uczestników zawodów, niespełna 13 letni Paweł Słowiok (57 m i 53,5 m).

Na uwagę zasługuje wysokie, dziesiąte miejsce piętnastoletniego Jakuba Kota, który skoczył na odległość 73,5 m i 80 m.

Na starcie stanęło łącznie 64 zawodników.