Strona główna • Inne

Sukcesy Polaków w FIS Schueler Grand Prix w Ruhpolding

W ubiegły weekend na skoczni Zirmbergschanze (HS45) w Ruhpolding rozegrano zawody dla najmłodszych FIS Schueler Grand Prix. Z dobrej strony zaprezentowali się Polacy, którzy wywalczyli łącznie cztery miejsca na podium, w tym triumfowali w rywalizacji mikstów U-13.

Zawody indywidualne chłopców:

W sobotę przeprowadzono konkursy indywidualne w dwóch kategoriach wiekowych (do lat 12 oraz do lat 13). W rywalizacji tej młodszej grupy wzięło udział 32 chłopców. Zawody wygrał Tobias Pichler. Austriak oddał skoki na odległość 43 m oraz 41,5 m. Drugie miejsce zajął Czech Matej Matura (42,5 m i 39 m), a trzeci był Szwajcar Elwis Borghi (40 m i 42 m).

Tuż za podium sklasyfikowany został Adam Pilch (42 m i 41 m). Siódme miejsce zajął Grzegorz Grzanka (38 m i 41 m), który okazał się najlepszym skoczkiem z rocznika 2012. Dziewiąty był Wojciech Wolski (39 m i 38,5 m).

Na starcie konkursu trzynastolatków pojawiło się 25 zawodników. Zwycięzcą okazał się Jost Trnik. Słoweniec po skokach na 45 m i 44 m wyprzedził o 7,8 punktu naszego zawodnika, Mateusza Rusa (44 m i 43 m). Na najniższym stopniu podium stanął kolejny z Polaków, Bartłomiej Czech (42,5 i 43,5 m), a czwarte miejsce zajął Miłosz Malarz (45 m i 44 m). Ten ostatni oddał skoki na walkę o zwycięstwo, ale o niższej pozycji zdecydował brak telemarku.

Zawody indywidualne dziewcząt:

W kategorii U-12 pań wzięło udział trzynaście zawodniczek. Po zwycięstwo poszybowała Melinda Schoch (39 m i 37,5 m). Reprezentantka Szwajcarii wyprzedziła o 1,2 punktu Austriaczkę Amy Doegl (39,5 m i 39 m). Trzecia była Niemka Michele-Sophie Eller (40 m i 39 m).

Na starcie konkursu pojawiła się jedna reprezentantka Polski. Emilia Antosz oddała skoki na odległość 29,5 m oraz 32 m i zajęła dziesiąte miejsce.

Zawody U-13 z udziałem 9 skoczkiń wygrała Niemka Annika Kinne (35 m i 35,5 m). Na drugiej pozycji sklasyfikowana została Francuzka Lou Alaphilippe (35,5 m i 33,5 m), z kolei trzecie miejsce przypadło Słowence Ani Rihter (36,5 m i 33,5 m).

Jedyna reprezentantka Polski w stawce, Julia Fender po próbach na 33,5 m i 34 m uplasowała się na piątej pozycji.