Strona główna • Inne dyscypliny zimowe

Od skoków do skicrossu. Włoski skoczek zmienił dyscyplinę sportu

20-letni były już skoczek narciarski, uczestnik Mistrzostw Świata w Narciarstwie Klasycznym  w 2021 roku Daniel Moroder, zamienił narty skokowe na te używane przez zawodników uprawiających skicross. Reprezentant klubu Sci Club Gardena będzie próbował się spełniać w nowej dyscyplinie.

- Być może zauważyliście, że od dłuższego czasu nie pojawiłem się na skoczni narciarskiej - napisał włoski zawodnik na Instagramie. -  To dlatego, że zdecydowałem się zmienić dyscyplinę i przejść ze skoków narciarskich do SkiCrossu. Jakimś cudem ukończyłem na szóstym miejscu mój pierwszy wyścig w Austrii. Nie mógłbym być bardziej szczęśliwy z powodu takiego startu w zupełnie nowy sezon!

Na starcie zawodów, o których wspomina włoski narciarz stanęło 37 uczestników, zatem miejsce w czołówce Włocha jest sporym wyczynem. Moroder jako skoczek czterokrotnie brał udział w mistrzostwach świata juniorów. Najwyżej indywidualnie, bo na 23 miejscu, uplasował się w Lahti w 2021 roku.

Nigdy nie wystąpił w konkursie głównym Pucharu Świata, zdobył ledwie dwa punkty Pucharu Kontynentalnego i 28 w cyklu FIS Cup. W 2015 roku w Kandersteg w Szwajcarii podczas Pucharu FIS zajął piętnaste miejsce i był to jego najlepszy międzynarodowy występ w konkursie organizowanym przez Międzynarodową Federację Narciarską.