Strona główna • Kobiece Skoki Narciarskie

Anette Sagen triumfuje w Toblach

Norweżka - Anette Sagen - odniosła swoje drugie zwycięstwo w tegorocznym zimowym Ladies CoC. Sagen, podobnie jak trzy dni temu w Planicy, skacząc dwukrotnie na 73m wyraźnie pokonała na skoczni w Toblach (HS 74) Amerykankę - Lindsey Van (68 i 69m) i wydaje się być w tej chwili absolutnie poza zasięgiem rywalek.

Na trzecim miejscu uplasowała się kolejna reprezentantka USA - Jessica Jerome, która po pierwszej serii traciła tylko metr do Norweżki, jednak w rundzie finałowej lądowała aż 5 metrów bliżej. Na czwartym miejscu sklasyfikowana została Monika Pogladic - najlepsza ze skoczkiń Słoweńskich (66 i 69m), a piąta lokata przypadła reprezentantce gospodarzy - Lisie Demetz (67 i 67m).

Ponownie słabiutki występ zanotowały Austriaczki, które jeszcze do niedawna były klasą same dla siebie w skokach kobiet. Najlepsza dziś z nich - Eva Ganster była dopiero 8. (dwa skoki po 67m), natomiast słynna Daniela Iraschko została sklasyfikowana na 14. miejscu (64,5 i 67m).

Warto odnotować dobrą postawę mlodziutkiej Anji Tepes (62,5 i 61m), która dziś była 23. Na miejscu 26. uplasowała się reprezentantka Czech - Vladena Pustkova (57 i 55,5m)- trenowana przez byłego szkoleniowca polskiej kadry, Pavla Mikeskę.

W zawodach wzięło udział łącznie 31 zawodniczek, z czego dwie zostały zdyskwalifikowane.

Anette Sagen, dzięki dzisiejszemu triumfowi umocniła się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Ladies CoC, a Lindsey Van jest bliska przegonienia wciąż jeszcze drugiej - Danieli Iraschko.