Adam Małysz Mistrzem Polski!

Bez niespodzianki zakończyły się dzisiejsze zawody o Mistrzostwo Polski w skokach narciarskich w Szczyrku. Przy silnie wiejącym wietrze i obficie padajacym śniegu, Adam Małysz zdobył kolejny tytuł mistrzowski na średnim obiekcie. Organizatorzy, ze względu na trudne warunki atmosferyczne, postanowili rozegrać tylko tylko jedną serię konkursu...

Nasz najlepszy skoczek odniósł bezapelacyjne zwycięstwo lądując na 93,5 metrze (128,5 pkt) i po raz kolejny w swojej karierze sięgnął po tytuł Mistrza Polski w skokach narciarskich a swoim osiągnięciem wyrównał rekord skoczni w Szczyrku należący dotychczas do Krystiana Długopolskiego.

Na drugim miejscu znalazł się Krystian Długopolski, który osiągnął 89,5 metra (124,5 pkt) i zdobył dzisiaj tytuł wice-mistrza Polski. Brązowy medal wywalczył junior Kamil Stoch uzyskując 86 metrów (118pkt).

Tuż za podium znalazł się Mateusz Rutkowski (84,5 m), który nieznacznie wyprzedził kolejnego w klasyfikacji Wojciecha Tajnera (83,5 m).

Zawodnicy skączący na końcu stawki mieli bardzo trudne warunki, których ofiarą padł między innymi Robert Mateja. Silny wiatr pozwolił mu osiągnąć zaledwie 74,5 metra (88 pkt) co dało mu dopiero 17 miejsce. Bardzo słaby wynik osiągnąl także Tomisław Tajner - skok na odległość 70,5 metrów dał mu odległe, 21. miejsce.