Strona główna • FIS Cup

FC w Villach: Wygrana Ortnera, dwóch Polaków z punktami

Maximilian Ortner wygrał sobotni konkurs FIS Cup na Villacher Alpenarenie (HS98) w Villach. Reprezentant gospodarzy oddał skoki na odległość 93 m oraz 97,5 m. Drugie miejsce zajął Felix Hoffmann, zaś trzecie Sebastian Schwarz. W finale wystąpiło dwóch Polaków - czternasty Wiktor Szozda oraz dwudziesty pierwszy Marcin Wróbel.

Po pierwszej serii prowadził Felix Hoffmann. Reprezentant Niemiec wylądował na 96 metrze i na półmetku zmagań miał 1,4 punktu przewagi nad Maximilianem Lienherem (96 m) oraz 3,3 pkt. nad Marco Woergoetterem (94 m). Czwarty był Maximilian Ortner (93 m), piąty Niklas Bachlinger (96 m), natomiast szósty Hannes Landerer (91,5 m).

Czołową dziesiątkę serii skompletowali Sebastian Schwarz (94,5 m), Marcel Strzinar (92 m), Ben Bayer (95 m) oraz Eric Fuchs (93,5 m).

Awans do serii finałowej wywalczyło dwóch Polaków. Jedenaste miejsce na półmetku zajmował Wiktor Szozda (91,5 m), z kolei szesnasty był Marcin Wróbel (89,5 m).

Tymoteusz Amilkiewicz po skoku na odległość 87,5 metra zakończył zawody na czterdziestej czwartej pozycji.  Pięćdziesiąty szósty był Jarosław Krzak (78,5 m).

Upadek po skoku na 91 metr zaliczył Raffael Zimmermann. Austriak został sklasyfikowany na pięćdziesiątym miejscu, ale z racji osiągniętej odległości otrzymał prawo startu w finale.

Pierwszą serię zawodów przeprowadzono z 10. belki.

W drugiej rundzie zaatakował czwarty na półmetku Maximilian Ortner. Austriak poszybował na odległość 97,5 metra i ostatecznie triumfował w Villach z przewagą 3,1 punktu nad Felixem Hoffmannem (93,5 m). Podium uzupełnił Sebastian Schwarz (99 m), a tuż za nim sklasyfikowani zostali Marco Woergoetter (93 m), Niklas Bachlinger (94,5 m) oraz Maximilian Lienher (88,5 m).

Na siódmej pozycji uplasował się Eric Fuchs (94,5 m), ósme miejsce zajął Marcel Strzinar (95 m), zaś dziewiąty był Hannes Landerer (95 m). Czołową dziesiątkę zamknął Ben Bayer (94,5 m).

Wiktor Szozda po skoku na 90 metr zajął czternastą lokatę. Dwudziesty pierwszy był Marcin Wróbel (86,5 m).

Serię finałową rozegrano z 11. platformy startowej.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Maximilian Lienher (548 pkt.) przed Jannim Reisenauerem (507 pkt.) i Niklasem Bachlingerem (413 pkt.). Najwyżej sklasyfikowanym z Polaków jest osiemnasty Marcin Wróbel (175 pkt.).

Przed ostatnim konkursem 6. periodu, pewni dodatkowego miejsca startowego na zawody Pucharu Kontynentalnego w Iron Mountain, Zakopanem i Lahti są reprezentacje Niemiec i Austrii. Blisko wywalczenia dodatkowej miejscówki dla Polski jest - nieobecny w Villach - Kacper Juroszek.

Na niedzielę zaplanowano drugi konkurs w Villach. Początek zawodów o 9:15, zaś 45 minut wcześniej odbędzie się seria próbna.