COC w Lauscha: Wygrana Lobbena, tylko Tajner w finale

Wygraną Thomasa Lobbena zakończyły się dziejsze zawody Pucharu Kontynentalnego rozegrane w niemieckim Lauscha. Co prawda dalej od niego skakał Christian Bruder, jednak został dużo niżej oceniony stylowo i musi zadowolic się drugą lokatą. Trzecie miejsce przypadło zawodnikowi który oddał najdłuższy skok całych zawodów (105,5 m) - Kalle Keituriemu z Finladnii.

Thomas Lobben został niespodziewanie zwycięzcą drugich zawodów Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Lauscha i jest to jego pierwsze zwycięstwo w karierze. Młody Norweg uzyskał 104 i 99,5 metra i o dwa punkty wyprzedził reprezentanta gospodarza, Christiana Brudera (104,5 i 101,5 m). Na ostatnim stopniu podium stanął dzisiaj Fin Kalle Keituri (105,5 i 97 m), który zanotował jednak sporą stratę do rywali.

Tuż za podium uplasowali się powracający do formy Morten Solem (103 i 94,5 m), Rok Urbanc (102,5 i 96 m) oraz Mario Kuerschner (102,5 i 96 m).

Ciekawostką jest występ Petara Fartunova, z tak egzotycznego w świecie skoków narciarskich kraju jakim jest Bułgaria, który zdołał wywalczyć swój pierwszy punkt Pucharu Kontynentalnego w karierze plasując się na 30-stym miejscu.

Polacy spisali się słabo, Tomisław Tajner pomimo iż po pierwszej serii zajmował 15. miejsce, zepsuł drugi skok i zajął dopiero 29. lokatę. Wojciech Topór, Piotr Żyła i Paweł Urbański całkowicie zepsuli swoje skoki i znaleźli się poza czołową 40-stką.