Strona główna • Juniorzy

Mistrzostwa Polski młodzików: kolejny sukces Tomasiaka

W bieżącym tygodniu konkursem o mistrzostwo Polski młodzików zakończyli sezon skoczkowie z roczników 2007-08. Pewnym zwycięstwem swoją życiową zimę podsumował Kacper Tomasiak. Areną zawodów był skocznia w Szczyrku HS77.

Tomasiak zajął w tym sezonie sensacyjne czwarte miejsce podczas mistrzostw świata juniorów w Whistler, a wraz z kolegami sięgnął po srebrny medal w konkursie drużynowym. Poprzez występy w Pucharze Kontynentalnym zagwarantował sobie prawo startu w Pucharze Świata jako pierwszy na świecie skoczek z rocznika 2007 roku. W marcu na Wielkiej Krokwi wygrał pierwszy w karierze konkurs FIS Cup.

Był rzecz jasna najlepszy w swojej kategorii wiekowej na krajowej arenie, a jedynym, który próbował mu deptać po piętach, był Słowak Hektor Kapustik skaczący w barwach polskiego klubu KS Chochołów. Nie inaczej było w minioną środę w Szczyrku. Wyżej wymieniona dwójka bardzo wyraźnie odskoczyła reszcie stawki.

Reprezentant SMS Szczyrk oddał skoki na 76,5 i 74 metry, co w połączeniu z wysokimi notami za styl dało mu łącznie 268,5 punktu. Kapustik lądował na 75 i 74 metrze, otrzymując notę 261,7 pkt. Za tą dwójką była już ogromna przepaść. Trzeci był Łukasz Łukaszczyk z dorobkiem 227,8 pkt. Skoczek z SMS Zakopane oddał skoki na 69,5 i 70 m. Czwarte miejsce zajął Tymoteusz Dyduch, najlepszy zawodnik z rocznika 2008. Na starcie stanęło 36 skoczków.

Zobacz pełne wyniki konkursu chłopców ===>

W konkursie dziewczyn udział wzięło zaledwie sześć skoczkiń, a najlepsza okazała się trenująca w KS Evenement Zakopane Ukrainka Karina Kozlova z rocznika 2009. Pewnie pokonała starsze koleżanki. Zwycięstwo zapewniły jej skoki na 62 i 64,5 m i łączna nota 180,3 pkt. Drugie miejsce zajęła Oliwia Brenkus z ZKN Sokół Zagórz po skokach na 60 metrów, za które uzyskała notę 165 punktów. Brązowy medal wywalczyła Ewa Frączek z AZS Zakopane (54 i 52 m - 143,6 pkt.).