Strona główna • Francuskie Skoki Narciarskie

Poważna kontuzja reprezentantki Francji. "Sezon 2023/24 dobiegł dla niej końca"

Reprezentantka Francji Julia Clair nie stanie na starcie żadnych zawodów w najbliższym sezonie. 29-latka zaliczyła pechowy upadek we wtorkowy poranek na skoczni w Chaux-Neueve, wskutek którego doznała zerwania więzadeł krzyżowych przednich w kolanie.

"Sezon 2023/24 niestety dobiegł dla niej końca" - poinformowała francuska federacja. W tej sytuacji jedyną Francuzką startującą w Pucharze Świata będzie Josephine Pagnier. Młodsze zawodniczki, Lilou Zepchi i Emma Chervet, będą nabierały doświadczenia w zawodach niższej rangi.

Clair jest dwukrotną olimpijką i czterokrotną uczestniczką mistrzostw świata. Najlepszy sezon w Pucharze Świata zanotowała zimą 2013/14, plasując się na 11. miejscu w klasyfikacji generalnej i stając na trzecim stopniu podium w Planicy. To do dziś jej jedyne pucharowe "pudło". Ostatni sezon Pucharu Świata ukończyła jako 22.

Pod koniec czerwca Francuzka brała udział w Igrzyskach Europejskich w Zakopanem, podczas których uplasowała się na 18 miejscu na Średniej i na 23 pozycji na Wielkiej Krokwi. Za dwa tygodnie miała wystartować podczas domowych zawodów Letniego Grand Prix w Courchevel, gdzie przed rokiem wywalczyła miejsce na podium.