Adam Małysz ponownie Mistrzem Polski

W rozgrywanym dziś konkursie o Mistrzostwo Polski na Wielkiej Krokwi, kolejny w swoim dorobku złoty medal wywalczył pewnie Adam Małysz. Najlepszy polski skoczek uzyskał 124,5 i 130,5m, co dało mu ogromną przewagę na rywalami. Drugie miejsce zajął niespodziewanie Kamil Stoch, a na najniższym stopniu podium stanął Wojciech Skupień.

Małysz, mimo słabszej pierwszej próby (124,5m) już na półmetku zawodów pewnie prowadził, wyprzedzając drugiego - Kamila Stocha aż o ponad 20 punktów. W serii finałowej najlepszy polski skoczek uzyskał 130,5m i ostatecznie zwyciężył w dzisiejszych zmaganiach z aż 40,3 pkt. przewagi.

Dość niespodziewane jest dzisiejsze trzecie miejsce Wojciecha Skupnia (112,5 i 113,5m), który nie prezentował ostatnio wysokiej formy. W słabszej dyspozycji wydaje się za to znajdować się Robert Mateja, który po dwóch przeciętnych skokach (112 i 113,5m) uplasował się dopiero na 4. miejscu.

W pierwszej serii zawodnicy skakali z belki nr 8, a w finale z 10-tej bramki startowej. Pogoda W Zakopanem dopisała, wiatr nie przekraczał 0,5 m/s, a temperatura oscylowała w granicach -3 do -6 stopni.