Strona główna • Puchar Interkontynentalny

LPI Pań w Oslo: Triumf Midtskogen, Konderla czwarta

15-letnia Ingvild Synnoeve Midtskogen odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo na arenie międzynarodowej. Norweżka - przed własną publicznością - wygrała inauguracyjny konkurs Letniego Pucharu Interkontynentalnego 2023, który odbył się na 106-metrowym obiekcie Midtstubakken w stolicy Norwegii. Tuż za podium wylądowała Nicole Konderla.

Reprezentantka gospodarzy okazała się niepokonana w obu seriach ocenianych. Ingvild Synnoeve Midtskogen, która minionej zimy zbierała pierwsze szlify pośród elity, zapewniła sobie sukces lotami na 98. i 99. metr. Jej przewaga nad kolejną zawodniczką wyniosła 14,1 pkt. Drugie miejsce zajęła 19-letnia Annika Sieff (98 i 96 metrów). Włoszka do tej pory specjalizowała się w kombinacji norweskiej, gdzie pięciokrotnie stawała na podium zawodów z cyklu Pucharu Świata. Od bieżącego sezonu była dwuboistka została włączona do włoskiej kadry skoczkiń narciarskich. Trzecia finiszowała kolejna z przedstawicielek Italii - Lara Malsiner (99 oraz 97,5 metra).

Najlepszą z Polek była Nicole Konderla. Mistrzyni Polski wylądowała tuż za podium - na czwartej pozycji. Wyniki 21-latki to 95,5 oraz 93 metry. Drugą dziesiątkę otworzyły Anna Twardosz (94,5 oraz 84 metry) i Natalia Słowik (89,5 oraz 88 metrów), która tym samym odnowiła prawo startu w zawodach najwyższej rangi. Paulina Cieślar (82 oraz 80,5 metra) była 16. w stawce 26 skoczkiń.

W drugiej serii za nieprzepisową długość nart zdyskwalifikowano Jessikę Malsiner, a na rozbiegu nie pojawiła się Mathilde Aarva Selbekk.

Sobotni konkurs w Oslo był pierwszym w historii nowopowstałego Puchar Interkontynentalnego. Od sezonu 2023/24 jest to bezpośrednie zaplecze kobiecego Pucharu Świata, po fuzji Pucharu Kontynentalnego oraz FIS Cup. Niedzielne zawody pań na Midtstubakken (HS106) rozpoczną się o 9:15. Na 8:30 zaplanowano start serii próbnej. Kliknij, aby zobaczyć listę startową.

Zobacz klasyfikację generalną Letniego Pucharu Interkontynentalnego Pań 2023 >>>