Strona główna • Puchar Interkontynentalny

LPI Pań w Stams: Sieff wygrała finałowy konkurs

Włoszka Annika Sieff wygrała niedzielny konkurs w austriackim Stams i przypieczętowała triumf w klasyfikacji generalnej premierowej edycji Letniego Pucharu Interkontynentalnego kobiet. Na podium finałowych zawodów w Tyrolu stanęły także Josephine Pagnier z Francji oraz Szwajcarka Sina Arnet.

Była kombinatorka norweska z Italii nie miała sobie równych na Brunnentalschanze (HS115) w niedzielne przedpołudnie. 19-latka pochodząca z Cavalese w pierwszej serii poszybowała na 111. metr z 19. belki, a w drugiej próbie uzyskała 108,5 metra z 20. belki. Takie rezultaty dały jej wiktorię z przewagą 18,5 pkt. nad triumfatorką sobotniego konkursu - Josephine Pagnier z Francji (102,5 metra z 19. belki oraz 108 metrów z 20. belki). Skład podium uzupełniła Sina Arnet ze Szwajcarii (107,5 oraz 104 metry z 20. platformy startowej).

W ścisłej czołówce niedzielnych zmagań w powiecie Imst znalazły się także Pia Lilian Kuebler z Niemiec (108 i 105 metrów), Czeszka Anezka Indrackova (103,5 oraz 99 metrów) i Emely Torazza ze Szwajcarii (95,5 oraz 105 metrów). Wszystkie najeżdżały na próg z 20. belki i zajęły miejsca od 4. do 6.

Polki nie startowały w ten weekend na drugoligowym froncie.

Zawody w Tyrolu zwieńczyły premierową edycję Letniego Pucharu Interkontynentalnego kobiet, który powstał po fuzji Pucharu Kontynentalnego oraz cyklu FIS Cup - jako bezpośrednie zaplecze Pucharu Świata. Najwięcej punktów w czterech startach zgromadziła Annika Sieff, która od tego sezonu została włączona do włoskiej reprezentacji skoczkiń narciarskich. Zawodniczka, która z powodzeniem startowała w Pucharze Świata w kombinacji norweskiej kobiet, stanęła na podium każdego z czterech konkursów, które we wrześniu odbyły się w Oslo i Stams - wygrywając dwa z nich. Drugie miejsce z dorobkiem 196 punktów zajęła jej rodaczka - Lara Malsiner, a trzecie ex aequo były Josephiner Pagnier i Ingvild Synnoeve Midtskogen (po 180 punktów). Czołową "10" zamknęła aktualna mistrzyni Polski - Nicole Konderla (82 punkty w dwóch startach).

Inauguracja zimowej edycji Pucharu Interkontynentalnego kobiet 2023/24 odbędzie się w terminie 9-10 grudnia 2023 roku na olimpijskim kompleksie Lysgaardsbakken w norweskim Lillehammer. W ramach najbliższego sezonu zaplanowano szesnaście konkursów tej rangi, w tym dwa w Szczyrku (3-4 lutego 2024 roku).

Kliknij, aby zapoznać się z kalendarzem Pucharu Interkontynentalnego kobiet 2023/24.