Strona główna • Japońskie Skoki Narciarskie

R. Kobayashi oraz Y. Ito najlepsi na Okurayamie, Kasai tuż za podium

W sobotę na wyspie Hokkaido odbyły się zawody w ramach 36. edycji Pucharu UHB. Na Okurayamie (HS137) w Sapporo brylowali Ryoyu Kobayashi oraz Yuki Ito, natomiast najdłuższym lotem dnia popisał się 51-letni Noriaki Kasai.

Rywalizacja mężczyzn została zdominowana przez Ryoyu Kobayashiego. Mistrz olimpijski z Pekinu skoczył 136,5 oraz 135,5 metra, co dało mu 35-punktową przewagę nad Renem Nikaido (128 i 130,5 metra). Na trzeciej pozycji wylądował mistrz Japonii ze skoczni normalnej – Naoki Nakamura (127 oraz 133 metry).

Trzecie miejsce na półmetku konkursu zajmował Noriaki Kasai. 51-letni weteran wykorzystał sprzyjające warunki i z dłuższego najazdu poszybował na odległość 144,5 metra, przekraczając rozmiar Okurayamy o siedem i pół metra. W finale mistrz świata w lotach z 1992 roku doleciał do 132. metra, a w ostateczności przegrał z Nakamurą różnicą 0,1 pkt. Skład czołowej "6" uzupełnili doświadczeni Junshiro Kobayashi (128,5 oraz 126,5 metra) i Taku Takeuchi (dwukrotnie 123,5 metra).

W zawodach kobiet równych sobie nie miała Yuki Ito. Dwukrotna wicemistrzyni świata uzyskała 130,5 oraz 133,5 metra, dzięki czemu pokonała Sarę Takanashi (124 i 135 metrów) o 16,7 pkt. Na trzeciej lokacie finiszowała juniorka – Kurumi Ichinohe (121,5 oraz 130 metrów).

W niedzielę na Okurayamie odbędzie się druga część krajowego czempionatu – na dużym obiekcie. Przed rokiem złote medale w Hakubie zgarnęli Ryoyu Kobayashi oraz Sara Takanashi.

Kliknij, aby zobaczyć protokół z pełnymi wynikami konkursu mężczyzn (język japoński) >>>

Kliknij, aby zobaczyć protokół z pełnymi wynikami konkursu kobiet (język japoński) >>>