Strona główna • Puchar Interkontynentalny

PI Pań w Lillehammer: Sukces Erzar, dwie Polki z punktami

15-letnia Słowenka Tina Erzar wygrała pierwszy w historii zimowy konkurs Pucharu Interkontynentalnego kobiet, cyklu powstałego wskutek fuzji Pucharu Kontynentalnego oraz FIS Cup – jako bezpośrednie zaplecze Pucharu Świata. W Lillehammer (HS98) do czołowej "30" wskoczyły dwie spośród trzech startujących Polek.

Dla słoweńskiej juniorki, która 4 stycznia skończy dopiero 16 lat, to największy sukces w dotychczasowej karierze. Tina Erzar najpierw wygrała oficjalny trening i serię próbną, a następnie okazała się najlepsza w zawodach – choć na półmetku zajmowała czwartą pozycję. Jej wyniki w seriach ocenianych, które dały końcowy triumf, to 89 i 93,5 metra z 13. platformy startowej. Na drugim miejscu uplasowała się Niemka Agnes Reisch (91 oraz 85,5 metra z 11. belki), natomiast skład podium uzupełniła Czeszka Anezka Indrackova (91 metrów z 13. belki oraz 85,5 metra z 12. belki), która nie utrzymała prowadzenia po I serii.

W czołowej "6" znalazły się także Ingvild Synnoeve Midtskogen z Norwegii (88,5 oraz 90 metrów z 13. belki), Karolina Indrackova z Czech (88,5 metra z 13. belki oraz 86,5 metra z 12. belki) i Amerykanka Paige Jones (89 oraz 86,5 metra z 13. belki).

Drugą dziesiątkę listy wyników otworzyła Nicole Konderla. Olimpijka z Pekinu uzyskała 84,5 oraz 87 metrów z 13. belki. Do punktowanej "30" dostała się także Wiktoria Przybyła. 19-latka została sklasyfikowana na 24. lokacie, lądując na 80. i 78. metrze z 13. belki. Paulina Cieślar (66 metrów z 13. belki) zajęła 39. pozycję w stawce 47 skoczkiń.

Niedzielny konkurs kobiet na 98-metrowym obiekcie wchodzącym w skład kompleksu Lysgaardsbakken rozpocznie się o 14:00. Na 13:00 zaplanowano początek serii próbnej. Kliknij, aby zapoznać się z listą startową.