Strona główna • Puchar Interkontynentalny

PI Pań w Lillehammer: Niemiecki dublet, Konderla dwudziesta

Niedzielne zmagania, które miały miejsce w norweskim Lillehammer w ramach premierowego weekendu Pucharu Interkontynentalnego 2023/24, padły łupem Agnes Reisch. W serii finałowej wystąpiła tylko jedna Polka – Nicole Konderla. Olimpijka z Pekinu zamknęła drugą dziesiątkę.

Niemka Agnes Reisch zapewniła sobie końcowy sukces skokami na odległość 91 oraz 92,5 metra. Drugie miejsce – ze stratą 2,1 pkt. – wywalczyła rodaczka triumfatorki, Juliane Seyfarth. 33-latka, która ma na swoim koncie cztery wiktorie w Pucharze Świata, uzyskała 88 oraz 93,5 metra. Trzecia, podobnie jak w sobotę, była Czeszka Anezka Indrackova (85 oraz 92,5 metra).

Smakiem podium musiały obejść się kolejne w zestawieniu: Amerykanka Paige Jones (85,5 oraz 91 metrów) i Norweżki – Ingvild Synnoeve Midtskogen (85,5 oraz 89 metrów) i Heidi Dyhre Traaserud (84 i 89 metrów). 15-letnia Tina Erzar ze Słowenii, która w sobotę wygrała inauguracyjny konkurs cyklu, tym razem otworzyła drugą dziesiątkę.

Polki wypadły gorzej niż w sobotę. Nicole Konderla (77 i 81 metrów) została sklasyfikowana na 20. lokacie, a Wiktoria Przybyła (68 metrów) i Paulina Cieślar (66 metrów) zostały sklasyfikowane na przełomie czwartej i piątej dziesiątki. Do rywalizacji na obiekcie Lysgaardsbakken (HS98) przystąpiło 47 skoczkiń.

Konkurs w całości przeprowadzono z 14. platformy startowej.

W przyszłym tygodniu zawodniczki rywalizujące na zapleczu Pucharu Świata przeniosą się na południe Norwegii, do Notodden. Miasteczko położone w okręgu Vestfold og Telemark będzie gospodarzem konkursów zaliczanych do klasyfikacji generalnej Pucharu Interkontynentalnego w dniach 15-16 grudnia. Liderką cyklu jest Reisch, która opuszcza Lillehammer z dorobkiem 180 punktów.