Strona główna • Juniorzy

OOM: Piotr Żyła najlepszym juniorem w Polsce!

23 lutego na rozbiegu skoczni Skalite w Szczyrku pojawili się juniorzy, aby, w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, walczyć o tytuł najlepszego. Z rywalizacji zwycięsko wyszedł Piotr Żyła, zawodnik klubu Wisła Ustronianka i, jednocześnie, kadry C.

Swoimi skokami udowodnił, że to jemu należy się złoty medal. Odległości, jakie osiągnął, były zdecydowanie najlepsze - 85,5 m i 89 m. Srebro wywalczył Wojciech Topór (narodowa kadra B) z klubu Start Krokiew Zakopane. Lądował on na 84,5 oraz 86,5 m. Ostatnie miejsce na podium przypadło koledze klubowemu i kadrowemu Wojtka, Pawłowi Urbańskiemu, który zaliczył skoki długości 79,5 i 78m. Czwarta pozycję zajął Fabian Malik z SS-R Sokół Szczyrk - 74 i 79m.

W Szczyrku panowały dobre warunki pogodowe. Temperatura wynosiła +2 stopnie Celsjusza, wiał lekki wiaterek, około 1 m/s. Do rywalizacji zostało zgłoszonych 23 zawodników, z których jeden nie ukończył konkurencji.