Strona główna • Puchar Interkontynentalny

PI Pań w Lahti: Tina Erzar nokautuje rywalki

Tina Erzar pewnie triumfowała w piątkowym konkursie Pucharu Interkontynentalnego pań na skoczni Salpausselka (HS130) w Lahti. Reprezentantka Słowenii oddała skoki na odległość 123,5 m oraz 125 m. Polki nie startowały.

W pierwszej serii konkursowej najdalej poszybowała Tina Erzar. Mistrzyni świata juniorek zaliczyła odległość 123,5 metra i na półmetku zmagań prowadziła z przewagą 15,3 punktu nad Hannah Wiegele (118 m) oraz 27,3 pkt. nad Ursą Vidmar (111,5 m). Czwarte miejsce zajmowała Katharina Ellmauer (106,5 m), piąta była Martina Ambrosi (104,5 m), a szósta Jerica Jesenko (104 m).

Na kolejnych pozycjach sklasyfikowane zostały Martina Zanitzer (102,5 m), Rea Kindlimann (100 m) i Anna-Fay Scharfenberg (96,5 m). Czołową dziesiątkę kompletowała Sofia Mattila (99 m).

W finale Tina Erzar wylądowała na 125 metrze i triumfowała w Lahti z 29,9 punktu przewagi nad Hannah Wiegele (119 m). Na najniższym stopniu podium stanęła Katharina Ellmauer (115 m), a tuż za nią uplasowały się Ursa Vidmar (113 m), Martina Ambrosi (108 m) i Jericę Jesenko (104 m).

Na siódmej pozycji zawody ukończyła Rea Kindlimann (102,5 m), ósma była Martina Zanitzer (98 m), dziewiąta Sofia Mattila (104,5 m), z kolei dziesiąta Anna-Fay Scharfenberg (95,5 m).

Cały konkurs rozegrano w całości z 24. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej cyklu prowadzi Tina Erzar (554 pkt.) z przewagą 62 punktów nad Hannah Wiegele (492 pkt.) i to między tymi zawodniczkami rozstrzygną się losy triumfu w Pucharze Interkontynentalnym pań. Trzecia jest Kjersti Graesli (436 pkt.), a jedenasta najlepsza z Polek, Nicole Konderla (216 pkt.).

Początek finałowego, sobotniego konkursu w Lahti zaplanowano na 9:00 czasu polskiego. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.