Strona główna • Szwajcarskie Skoki Narciarskie

Znamy kadry Szwajcarii na sezon 2024/2025

Szwajcarski Związek Narciarski jako pierwszy ogłosił oficjalny podział kadr narodowych w skokach narciarskich na sezon 2024/2025. W strukturach związkowych znalazło się piętnaścioro zawodników. Podział na kadry narodowe powstał w oparciu o wyniki osiągnięte przez poszczególnych sportowców w trakcie minionej zimy, co oznacza, iż nie są one jednoznaczne z grupami szkoleniowymi.

U mężczyzn miejsce w najwyższej Kadrze Narodowej utrzymał Gregor Deschwanden. Awans do Kadry A zanotowali Remo Imhof i Killian Peier. Zdegradowany został natomiast Simon Ammann, który został przypisany do Kadry B wspólnie z Sandro Hauswirthem, Felixem Trunzem i Yanickiem Wasserem. W składzie Kadry C znaleźli się Juri Kesseli, Lean Niederberger i Marius Sieber.

W przypadku pań najwyżej sklasyfikowana została Sina Arnet, która podobnie jak przed rokiem znalazła się w Kadrze B. Miejsca na tym poziomie związkowym nie utrzymała Emely Torazza, która następną zimę rozpocznie w Kadrze C wraz z Simone Buff, Reą Kindlimann i Celiną Wasser.

Minionej zimy głównym bohaterem reprezentacji Szwajcarii został Gregor Deschwanden. 33-latek ukończył Puchar Świata na osiemnastym miejscu w klasyfikacji generalnej, dwukrotnie stając na podium zawodów (drugi w Klingenthal oraz trzeci w Willingen).