Bardal ponownie wygrywa w Iron Mountain

Anders Bardal, podobnie jak wczoraj, zwyciężył w kolejnych zawodach Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Iron Mountain i było to już jego czwarte z rzędu zwycięstwo w tym turnieju. Tym razem wyprzedził Niemca Maximiliana Mechlera i Słoweńca Roka Urbanca. W konkursach za oceanem nie brali udziału polscy skoczkowie...

Zawody Pucharu Kontynentalnego w Westby były słabo obsadzone i w dzisiejszym konkursie wzięło udział zaledwie 18 skoczków.

Norweg, mimo aż 16 metrów straty po pierwszej serii do lidera - Maximiliana Mechlera, zdołał w drugim skoku wyprzedzić Niemca, który ostatecznie po bardzo słabej finałowej próbie (97m) uplasował się na drugim miejscu. Ostatnie miejsce na podium zajął Słoweniec - Rok Urbanc (120 i 94m).

Kolejne miejsca wywalczyli dzisiaj Niemiec Christian Bruder (114,5 i 98,5 m), Austriak Bastian Kaltenboeck (105 i 109 m) oraz Norweg Jon Aaraas (99 i 115,5 m).

Stawiany w roli lidera konkursu, zajmujący do nie dawna fotel lidera klasyfikacji generalnej, Austriak Balthasar Schneider zajął dopiero 17. lokatę po skokach na odległość 90.5 i 104.5 metra.

Konkursy w Westby kończyły kolejny period Pucharu Kontynentalnego. Przed nami ostatni etap, w którym odbędą się już tylko 4 konkursy - dwa z nich w Vikersund a finałowe w Zakopanem.