CoC Zakopane: Jan Mazoch najlepszy!

Jan Mazoch zwyciężył w pierwszym konkursie CoC w Zakopanem. Odległości, jakie osiągnął to 131 m i 124,5 m. Na drugim miejscu uplasował się Veli Matti Lindstroem(125 m i 128 m), a trzeci był Yusuke Kaneko z Japonii (120 m i 133 m).

Bardzo dobrym skokiem w pierwszej serii popisał się Mateusz Rutkowski: lądował na 122,5m. W rundzie finałowej jednak, mimo podwyższenia belki, uzyskał 117 m, przez co nie utrzymał wysokiego, 8. miejsca po pierwszej serii. Granicę 120 metrów przekroczył także Marcin Bachleda - lądował na 120,5 m, a w drugiej serii poprawił się o metr. Ale nie wystarczyło to do utrzymania miejsca w pierwszej dziesiątce. Ostatecznie "Diabeł" uplasował się na 12. pozycji, co było najwyższym miejscem wśród Polaków.

Niezły skok w pierwszej serii oddał Krystian Długopolski - 117 m, a w drugiej 120 m. 117,5 m oraz 109,5 m to wyniki Piotra Żyły. Słabiej, niż w serii próbnej wypadł Wojciech Tajner - tym razem skoczył 114,5 m, ale w drugiej serii zrehabilitował się - lądował na 120 m. Stefan Hula zajął 22. miejsce (114 m i 120,5 m). 116,5 m i 119,5 m to odległości, jakie osiągnął Wojciech Skupień.

Pozostali Polacy nie zdołali zakwalifikować się do rundy finałowej. Zbliżone wyniki osiągnęli: Tomisław Tajner (113,5 m) i Rafał Śliż (113 m). Wojciech Topór lądował na 107 m, podobnie, jak Grzegorz Sobczyk. Pół metra mniej w swoim skoku uzyskał Tomasz Pochwała. Marek Michniak w pierwszej serii spisał się nieco lepiej, niż w próbnej - 105,5 m, poprawił się także Paweł Urbański - 106 m.

Należy dodać, iż konkurs przebiegał w niezbyt sprzyjających warunkach - wiał dość silny wiatr. W I serii zawodnicy startowali z 11 belki, a w II - z 12.