Strona główna • Polskie Skoki Narciarskie

Dziesięciu Polaków na starcie FIS Cup w Kanderstegu

Już w najbliższy weekend w Kanderstegu rozegrane zostaną pierwsze w tym sezonie zimowe zawody cyklu FIS Cup. W rywalizacji na Loetschberg-Schanze (HS106) ujrzymy dziesięciu reprezentantów Polski.

Decyzją trenera Daniela Kwiatkowskiego szansę występu w Szwajcarii otrzymało dziesięciu zawodników. Nominację uzyskali Tymoteusz Amilkiewicz, Jan Galica, Szymon Jojko, Kacper Juroszek, Jarosław Krzak, Łukasz Łukaszczyk, Szymon Sarniak, Klemens Staszel, Andrzej Stękała i Kamil Waszek.

Na starcie zawodów w Kanderstegu zabraknie Tomasza Pilcha. 25-latek po letniej części sezonu jest liderem klasyfikacji generalnej FIS Cup. W Szwajcarii nie pojawi się również wicelider cyklu, Adam Niżnik, który w najbliższy weekend weźmie udział w Pucharze Świata w Wiśle.

Jeszcze kilka dni temu organizacja zawodów FIS Cup w Kanderstegu stała pod znakiem zapytania. Wszystko za sprawą lawiny kamieni, która uszkodziła normalną skocznię kompleksu Nordic Arena, o czym informował Michał Chmielewski z TVP Sport. Organizatorom udało się jednak naprawić szkody i konkursy "III ligi" dojdą do skutku.

Zawody na Loetschberg-Schanze rozpoczną rywalizację w 3. periodzie sezonu FIS Cup, składającego się również z konkursów w Notodden (12-13 grudnia). Zmagania w Szwajcarii i Norwegii zadecydują o dodatkowych miejscach startowych na Puchar Kontynentalny w Engelbergu (27-28 grudnia).

PROGRAM ZAWODÓW:

Sobota, 06.12.2025

14:00 - Odprawa techniczna

15:30 - Oficjalny trening

16:30 - Seria próbna

17:30 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 07.12.2025

9:00 - Seria próbna

10:00 - Pierwsza seria konkursowa