PK w Velenje: Kranjec wygrywa, Bachleda 4-ty!

Reprezentant gospodarzy - Robert Kranjec - wygrał inauguracyjny konkurs letniego Pucharu Kontynentalnego w słoweńskim Velenje (HS 94), wyprzedzając drugiego - Stefana Thurnbichlera oraz trzeciego - Juhę-Mattiego Ruuskanena. Bardzo dobry występ zanotował także Marcin Bachleda, plasując się tuż za podium.

Już po I serii dzisiejszych zawodów prowadził wyraźnie Robert Kranjec, dzięki skokowi na 94,5m. Drugą lokatę zajmował Stefan Thurnbichler z wynikiem 90,5m i stratą czterech punktów do Słoweńca. Bardzo dobry rezultat osiągnął również Marcin Bachleda, lądując na 90m, co dawało Polakowi na półmetku zawodów trzecie miejsce, ex aequo z Juha-Matti Ruuskanenem.

W serii finałowej czołówka konkursu nie uległa zmianie. Oddając skok na 92,5m zwycięstwo zapewnił sobie Robert Kranjec, a drugą lokatę utrzymał Stefan Thurnbichler, dzięki lotowi na 89,5m. Trzecią pozycję obronił także Juha-Matti Ruuskanen (87,5m), a na czwarte miejsce spadł reprezentant Polski - Marcin Bachleda - tym razem uzyskując 87m i przegrywając podium z Finem o zaledwie 1 punkt.

Przyzwoicie skakali także pozostali nasi reprezentanci. Na miejscu 17. uplasował się Wojciech Tajner po dwóch równych skokach na 85 i 84,5m. Niewiele gorzej skakał Tomasz Pochwała (84 i 85m), który ostatecznie był 18., a na miejscu 19. sklasyfikowany został Tomisław Tajner (83,5 i 85m).

Z udziału w zawodach zrezygnowali Koreańczycy, a aż sześciu zawodników zostało zdyskwalifikowanych. Już jutro o godzinie 17:00 kolejne zmagania na skoczni w Velenje.

Serdecznie zapraszamy do relacji w naszym serwisie.